komunikat prasowy

Sieć ciepłownicza Fortum we Wrocławiu gotowa na rozpoczęcie sezonu zimowego

23 Październik 2017, 00:00

Do końca września 2017 roku Fortum przeprowadziło we Wrocławiu prace modernizacyjne, przyłączeniowe oraz przeglądy i konserwacje urządzeń ciepłowniczych warte łącznie blisko 9,5 mln zł. W ramach tej kwoty na rozwój sieci ciepłowniczej przeznaczono ponad 8,3 mln zł. Do sieci podłączone zostały budynki na osiedlach Nowe Żerniki oraz Kamieńskiego, Fortum rozpoczęło także prace przygotowawcze do budowy sieci na osiedlu Jagodno. W sumie od początku roku do końca września Fortum podłączyło do sieci ciepłowniczej we Wrocławiu 50 budynków o łącznej mocy prawie 30 MW.

– Jak co roku wykorzystaliśmy ciepłe miesiące do intensywnej pracy nad modernizacją oraz rozbudową sieci ciepłowniczej. Zadbaliśmy o to aby mieszkańcy, podczas nadchodzącej zimy, mieli zapewnione pewne i bezpieczne dostawy ciepła do swoich mieszkań. Staraliśmy się aby nasze prace modernizacyjne i budowlane były możliwie jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i trwały jak najkrócej  mówi Anna Małolepsza-Kasner, dyrektor ds. klientów, Fortum.

Jak dotychczas w 2017 roku Fortum przeprowadziło również prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej i węzłów o łącznej wartości blisko 1,2 mln zł. W ich ramach firma zmodernizowała sieć przy ulicy Białowieskiej, Wejherowskiej, Niedźwiedziej, Lubuskiej oraz Paprotnej. Fortum przystąpiło również do prac przygotowawczych związanych z planowaną wymianą sieci na osiedlu Kiełczów. Równolegle firma kontynuowała rozpoczęty w ubiegłym roku projekt unowocześniania sieci ciepłowniczej.

– Bezpieczeństwo dostaw ciepła jest dla nas kluczowe. W tym roku znacznie rozbudowaliśmy system monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, dzięki któremu nasi specjaliści będą mogli szybciej eliminować wszelkie zakłócenia w pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców – podkreśla Włodzimierz Popielewski, Manager Inwestycji w Fortum.

Nowy system pozwoli na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Specjaliści Fortum będą także na bieżąco otrzymywali różnego rodzaju powiadomienia i alarmy pozwalające na wczesną identyfikację nieszczelności oraz innych nieprawidłowości w pracy urządzeń. Do końca września na rozbudowę systemu firma wydała 5,4 mln złotych. Podłączono do niego 1557 węzłów klientów oraz 3400 węzłów należących do Fortum. Przewidywana łączna wartość inwestycji we Wrocławiu w całym 2017 roku wyniesie 11,2 mln złotych.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com