komunikat prasowy

Fortum zaprasza młodych wrocławian na ekologiczne warsztaty

08 Listopad 2017, 00:00

W ramach cyklu warsztatów edukacyjno-ekologicznych przewidziano cztery spotkania o różnej tematyce, podczas których dzieci wykonają przedmioty z dostępnych surowców wtórnych. Na zajęciach najmłodsi będą mieli okazję zbudować makietę ekologicznego miasta oraz karmnik dla ptaków, a także przygotować kolaż ze starych gazet. Nauczą się również jak czerpać papier z makulatury.

Warsztaty ekologiczne są dobrą okazją do zaszczepienia w dzieciach pasji do dbania o nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. Z pewnością będzie to dobrze spędzony czas, pełen nauki poprzez zabawę. Jesteśmy przekonani, że mali wrocławscy ekolodzy zaskoczą nas swoją kreatywnością i wykonają wspaniałe prace, które będą dla nich pamiątką – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Jak podkreślają organizatorzy świeże dziecięce spojrzenie na świat rodzi niesamowite rozwiązania, które mogą być inspiracją do zmiany naszego podejścia do środowiska. Spotkania we Wrocławiu będą też okazją do rozmowy o tym jak ważne jest segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i dbanie o czyste powietrze.

Bezpłatne zajęcia edukacyjne odbędą się w dniach 11, 12, 18 oraz 19 listopada o godzinie 12:00 w studiu Magic Brush przy ul. Wietrznej 22/1b na wrocławskich Krzykach. Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem:  https://www.tuoddycham.pl/nasze-inicjatywy/mali-ekolodzy/

„Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” to inicjatywa na rzecz zrównoważonego Wrocławia, zainicjowana przez Fortum oraz portal Miasto 2077. Jej celem jest stworzenie platformy dialogu i wymiany doświadczeń dla wszystkich środowisk, którym leży na sercu czystość wrocławskiego powietrza. Działania skupiają się na kilku obszarach, które mają największe znaczenie dla poprawy jakości powietrza we Wrocławiu: walce ze smogiem, przyjaznym dla środowiska transporcie oraz gospodarce o obiegu zamkniętym. Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest na stronie:  www.tuoddycham.pl

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com