komunikat prasowy

Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał żarówki w Kielcach

13 Grudzień 2017, 00:00

Wymiana żarówek jest elementem szerszej akcji edukacyjnej, która ma na celu zwiększanie świadomości w obszarze oszczędzania energii elektrycznej. Pilotażowa edycja programu została zainaugurowana w Kielcach 13 listopada. Przez dwa pierwsze dni akcji Wiesiek Skiba wymienił żarówki zarówno mieszkańcom Kielc, jak i podopiecznym Domu Dziecka „Dobra Chata”. Łącznie podczas odwiedzin Wiesiek zapewnił kielczanom blisko 140 nowoczesnych energooszczędnych żarówek.

– Wymiana żarówki na model wykorzystujący technologię LED może być pierwszym krokiem do tego, aby wziąć sprawy domu w swoje ręce i skorzystać z takich rozwiązań, które przyniosą spore oszczędności. W kolejnym etapie warto wybierać urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. Mniejsze zużycie energii jest nie tylko dobre dla środowiska, ale i dla naszego portfela – komentuje Maciej Kościński, dyrektor departamentu marketingu w Fortum.

Znany z programów telewizyjnych Wiesiek „Złota Rączka” Skiba od lat pokazuje, że kwestia drobnych napraw i remontów we własnym domu może przynieść dużo satysfakcji i oszczędności. Aby zaprosić go do swojego mieszkania i wygrać bezpłatną wymianę żarówek, wystarczyło zarejestrować się na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Kielczanie chętnie zapraszali Wieśka do swoich mieszkań i domów. Kiedy jednak najsłynniejszy majster w Polsce osobiście zapukał do ich drzwi, nie kryli zaskoczenia.

– Mieszkańcy Kielc przyjęli naszą ekipę bardzo serdecznie. Wraz z ekspertami Fortum pojawiliśmy się w ich domach, aby pokazać, że pozornie tak błaha czynność jak wymiana tradycyjnej żarówki na energooszczędną może przynieść spore oszczędności. Dodatkowo nie byłbym sobą, gdybym przy okazji nie wykonał kilku drobnych napraw – komentuje Wiesiek „Złota Rączka” Skiba.

W ramach programu edukacyjnego Fortum realizuje również bezpłatny program doradztwa energetycznego dla mieszkańców, którzy mogą wziąć udział w indywidualnych sesjach ze specjalistą firmy. Podczas spotkania przedstawiciel Fortum podpowiada, jak w prosty sposób obniżyć rachunki za energię. Osoby zainteresowane doradztwem są proszone o kontakt pod numerem 122 100 000 lub mailowy na: opiekun [małpa] fortum [kropka] com.

Relacja z wydarzenia dostępna pod adresem:  https://www.youtube.com/watch?v=Bahnfn__S9E&feature=youtu.be

 

***

Dalszych informacji udziela:

 

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com