komunikat prasowy

Fortum i Allego zbudują sieć kilkuset stacji szybkiego ładowania w Europie

23 Styczeń 2018, 00:00

Projekt nazwany MEGA-E został przeznaczony do współfinansowania przez Unię Europejską. Plan obejmuje 322 ultraszybkie urządzenia i 27 inteligentnych węzłów do ładowania, które zostaną rozmieszczone w 20 krajach europejskich. Równolegle firma Allego będzie dalej rozwijać sieć urządzeń do ładowania w Europie Środkowej, a Fortum będzie to czynić na terenie krajów nordyckich. Zgodnie z planem realizacja projektu ma się rozpocząć w 2018 roku. Projekt startuje w Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Łotwie, na Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polsce, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

Wierzymy w podejście oparte na infrastrukturze otwartej. Oznacza to, że z naszych ładowarek mogą korzystać właściciele różnych modeli samochodów. Idea ta zakłada również wykorzystanie wielu rozwiązań technicznych, które umożliwiają realizację rozmaitych potrzeb i obsługę różnych szybkości ładowania. Sieć ładowarek MEGA-E będzie ważnym kamieniem milowym dla wszystkich użytkowników pojazdów elektrycznych w Europie – powiedział Rami Syväri, odpowiedzialny w Fortum za rozwój systemu Charge & Drive.

Fortum Charge & Drive i Allego są pierwszymi ogólnoeuropejskimi podmiotami, które zapewnią zintegrowane podejście do połączenia obszarów metropolitalnych spójną siecią ładowania. MEGA-E wspiera ogólnounijne cele polegające na promowaniu niskoemisyjnej mobilności i lepszej jakości życia dla swoich obywateli.

 

***

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com