komunikat prasowy

Nowy Rok – nowa energia do zmian

17 Styczeń 2018, 00:00

Niezależnie od poczynionych postanowień noworocznych, droga do ich realizacji nie należy do łatwych. Każdy wielki plan wymaga odpowiedniej strategii, która doprowadzi nas do celu – np. żeby wziąć finanse domu w swoje ręce, warto najpierw sprawdzić, czy nie przepłacamy za prąd i gaz.

– Wiele osób uważa, ze zmiana sprzedawcy energii to skomplikowany proces – tymczasem jest on bardzo zbliżony do zmiany operatora sieci komórkowej. Wybierając najlepszy abonament, porównujemy oferty. Taką samą zasadą powinniśmy się kierować przy wyborze dostawcy prądu i gazu. Dzięki temu, że na rynku są obecni różni sprzedawcy usług energetycznych, klienci mogą liczyć na coraz bardziej atrakcyjne rozwiązania w przystępnych cenach. Tym sposobem w skali roku na zmianie sprzedawcy prądu i gazu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – komentuje Maciej Kościński, dyrektor departamentu marketingu Fortum.

Pomimo korzyści wynikających z wyboru tańszego dostawcy energii, nadal jedynie 3% decyduje się na taką zmianę. Większość z przyzwyczajenia pozostaje przy obecnym sprzedawcy lub po prostu nie jest świadoma oszczędności. Wszelkie wydatki domowe powinniśmy jednak kalkulować w skali roku – wtedy doskonale widzimy, na co wydajemy najwięcej i gdzie możemy poszukać oszczędności. Takie zestawienie rocznych kosztów może również zadziałać jak tzw. „kubeł zimnej wody” i dać nam dodatkowy impuls do rozsądnego zarządzania domowym budżetem.

– Każda decyzja, która wpływa na nasze finanse domowe, powinna być dokładnie przeanalizowana. Warto pamiętać o możliwości odstąpienia od umowy. W Fortum osoby po 65. roku życia mogą odstąpić od umowy w ciągu 30 dni, co jest terminem znacznie dłuższym od wymaganego przez prawo. Jeśli mamy jakieś wątpliwości względem postanowień umowy, zawsze warto je konsultować. Nasi eksperci pozostają także w stałym kontakcie z rzecznikami konsumentów, którzy mogą zgłaszać uwagi ze strony klientów, a także zaopiniować praktyki konkurencji – dodaje Maciej Kościński.

Pierwsze oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawcy energii można odczuć już po otwarciu kolejnego rachunku za prąd i gaz. Zakładając jednak, że nowy dostawca energii to dopiero początek zmian w naszym życiu, warto pomyśleć o kolejnych etapach. Dla wielu z nas początek roku to także czas na remont. Zmieniając swoją przestrzeń, dobrze wybierać urządzenia, które sprzyjają rozsądnemu wykorzystaniu energii. Pierwszym krokiem może być wymiana żarówki na model z technologią LED. Jeśli np. myślimy o gruntownym remoncie kuchni, warto postawić na urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. Mniejsze zużycie energii jest nie tylko dobre dla środowiska, ale i dla naszego portfela.

 

***

Dalszych informacji udziela:

 

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com