komunikat prasowy

Fortum po raz siódmy wesprze śląskie talenty

15 Marzec 2018, 11:56

Rusza kolejna edycja programu stypendialnego Fortum dla Śląskich Dzieci, w ramach którego młodzi mieszkańcy Bytomia i Zabrza mogą spełniać swoje marzenia. Ponad 150 uczestników weźmie udział w warsztatach i spektaklu teatralnym, a najlepsi z nich dołączą do grona blisko 500 dotychczasowych stypendystów. Projekt jest realizowany przez Fortum i Fundację Pomocy Dzieciom Ulica od 2012 roku. Honorowy patronat nad programem objęli prezydenci miast Zabrza i Bytomia: Małgorzata Mańka-Szulik oraz Damian Bartyla.

Do siódmej edycji Fortum dla Śląskich Dzieci zakwalifikowało się 152 uczestników w wieku od 11 do 15 lat. Przed nimi blisko 50 godzin warsztatów – grupowe zajęcia z tańca, teatru, fotografii, śpiewu, plastyki i dziennikarstwa poprowadzi 45-osobowy zespół trenerów, w tym 14 opiekunów oraz 31 wolontariuszy. Uczestnicy spotkają się także ze znanymi Ślązakami, którzy postarają się ich zainspirować do podążania za własnymi marzeniami.

– Zabrze i Bytom to dla nas ważne miasta, chcemy poprawiać jakość życia ich mieszkańców poprzez inwestycje oraz programy takie jak Fortum dla Śląskich Dzieci. W tym roku już po raz siódmy mamy okazję poznać pełnych energii młodych Ślązaków. Formuła naszego programu stypendialnego obejmuje nie tylko wsparcie finansowe, ale i warsztaty twórcze – wierzymy że to odpowiednie narzędzia do tego, aby ci zdolni ludzie zbudowali swoją przyszłość i wspólnie z nami wpływali na dynamiczny rozwój Śląska – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Pierwsza faza programu potrwa do końca czerwca. Jej finałem będzie sztuka teatralna z udziałem wszystkich 152 osób biorących udział w projekcie. Na tym etapie zostanie wyłonionych 40 najbardziej zaangażowanych i kreatywnych uczestników. Każdy z nich otrzyma specjalne stypendium, dostosowane do indywidualnych potrzeb i predyspozycji oraz zaproszenie do drugiego etapu projektu, który potrwa od września 2018 do marca 2019 roku. Zmagania młodych talentów będzie wspierać Fundacja Pomocy Dzieciom Ulica.

– Siódma edycja Fortum dla Śląskich Dzieci to dla nas kolejne wielkie zaskoczenie. Cieszymy się, ze ten program cieszy się tak dużym zainteresowaniem młodych Ślązaków i przyciąga ogromne talenty. Przy okazji wspólnych prób i warsztatów chcemy pokazać tym młodym ludziom, że determinacja, gotowość na zmianę, dyscyplina oraz wiara w lepszą przyszłość pomagają w osiąganiu zamierzonych celów i realizacji marzeń – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, partnera projektu.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie blisko 800 uczestników, z których prawie 500 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Program został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli.