komunikat prasowy

Wrocław. Tu żyję, tu oddycham – rusza wiosenna odsłona akcji Fortum

01 Marzec 2018, 10:26

Warsztaty i edukacja ekologiczna dla najmłodszych, Pchli Targ w Sercu Szczepina, a także sprzątanie Parku i Polany Popowickiej – już wkrótce wrocławskie ulice wypełnią proste i ciekawe inspiracje na to, jak żyć w zgodzie z naturą. W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” Fortum zaprasza mieszkańców do udziału we wspólnej zabawie. Młodzi ekolodzy i ich rodziny będą mogli wziąć udział w kreatywnych przedsięwzięciach, które sprawią że Wrocław stanie się bardziej zielony.

Inicjatorami akcji „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” jest firma Fortum i portal Miasto 2077, a twórcami – mieszkańcy Wrocławia. To oni zgłaszają pomysły, które stają się częścią tego ekologicznego przedsięwzięcia. Poprawa jakości powietrza w stolicy Dolnego Śląska obejmuje działania zorganizowane na wielu płaszczyznach. Wspólnych rozwiązań szukają instytucje publiczne, szkoły i uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, miejscy aktywiści, wspólnoty dzielnic i osiedli, a także firmy zaangażowane społecznie.

– Na wiosnę pod hasłem „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” pojawi się wiele ciekawych inicjatyw, które wpisują się w ideę zielonego miasta. Pokazujemy, że ekologia może stać się częścią codziennego życia. Poprzez zabawę i twórczą pracę chcemy edukować przede wszystkim dzieci, które w przyszłości zadbają o zrównoważony rozwój miasta. Ekologiczne inicjatywy w przestrzeni miejskiej potrwają przez cały rok – komentuje Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy firmy Fortum.

Tegoroczny program wydarzeń otwierają warsztaty ekologiczne dla dzieci, które po raz kolejny zorganizuje Malarnia Kreatywna. Młodzi artyści wykonają prace z użyciem odpadów i pokażą, że wyrzucane przez nas śmieci mogą być ponownie wykorzystane do różnych celów. W marcu pod okiem Fundacji Go'n'Act oraz organizacji Przyjazny Tarnogaj rozpoczną się z kolei zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 9. Młodsi uczniowie wezmą udział w eksperymentach pokazujących skutki zanieczyszczania środowiska, zaś starsi zwiedzą lokalny zakład gospodarowania odpadami. W ramach Światowego Dnia Ziemi członkowie lokalnej grupy osiedlowej #mojepopo zorganizują sprzątanie Parku oraz Polany Popowickiej. Wiosenną odsłonę akcji uświetni także Pchli Targ w Sercu Szczepina – jego częścią będą m.in. warsztaty recyklingowe, podczas których mieszkańcy będą nadawać "drugie życie" pozornie niepotrzebnym przedmiotom. Organizatorami tego wydarzenia jest grupa mieszkańców działających pod nazwą Serce Szczepina.

 „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” to inicjatywa na rzecz zrównoważonego Wrocławia, zainicjowana przez Fortum oraz portal Miasto 2077. Jej celem jest stworzenie platformy dialogu i wymiany doświadczeń dla wszystkich środowisk, którym leży na sercu czystość wrocławskiego powietrza. Działania skupiają się na kilku obszarach, które mają największe znaczenie dla poprawy jakości powietrza we Wrocławiu: walce ze smogiem, przyjaznym dla środowiska transporcie oraz gospodarce o obiegu zamkniętym. Więcej informacji na temat akcji dostępne jest na stronie: www.tuoddycham.pl