komunikat prasowy

KomFortum rozwiąże problem wynajmujących mieszkania?

11 Maj 2018, 12:53

Rynek mieszkaniowy rośnie dynamicznie, a wraz z nim wzrasta również liczba Polaków traktujących zakup nieruchomości pod wynajem jako lokatę kapitału. Fortum postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które zamiast cieszyć się ze swojej inwestycji, niejednokrotnie muszą mierzyć się z nieuczciwymi lokatorami oraz drobnymi usterkami czy awariami sprzętu w wynajmowanym mieszkaniu. W ofercie KomFortum firma proponuje w stałym abonamencie obejmującym opłaty za prąd, możliwość uzyskania porady prawnej oraz całodobowe wsparcie fachowców.

Analiza Narodowego Banku Polskiego wskazuje, że rynek nieruchomości w Polsce przeżywa dynamiczny wzrost, świadczą o tym m.in. wysokie poziomy popytu i podaży na nowe nieruchomości. Na rynkach pierwotnych dużych miast istotną część stanowią mieszkania kupowane pod wynajem. Tendencje wzrostowe potwierdza także analiza deklaracji podatkowych – według szacunków opartych o dane fiskusa, wynajem mieszkań rozlicza około 660 tysięcy osób. W ciągu ostatnich kilku lat liczba nowych podatników, deklarujących przychody z najmu, wzrastała o około 40 tys. rocznie.

Jako sprzedawca energii nie pozostajemy obojętni na umacniający się rynek najmu. Osoby inwestujące w mieszkania na wynajem musiały do tej pory niejako prowadzić najemcę za rękę – pośredniczyć w rozliczeniu rachunków lub naprawie usterek. Te obowiązki nie muszą spoczywać na głowach właścicieli. Dlatego proponujemy im stały abonament, który obejmuje rachunek za prąd, znakomicie upraszczając comiesięczne rozliczenia. Zapewniamy także całodobowy dostęp do fachowców, którzy pomogą usunąć większość domowych usterek i awarii. Nasza oferta to nie tylko pierwszy w Polsce abonament na prąd, to abonament na święty spokój dla wszystkich wynajmujących mieszkania – mówi Maciej Kościński, dyrektor marketingu Fortum.

Polacy coraz chętniej inwestują w mieszkania pod wynajem. Jak wskazuje analiza NBP, przy założeniu średniej wysokości czynszu np. w Warszawie, rentowność inwestycji mieszkaniowej jest wyższa od oprocentowania lokaty bankowej i rentowności 10-letnich obligacji skarbowych oraz zbliżona do uzyskiwanej na rynku nieruchomości komercyjnych. Decydując się na zakup mieszkania jako inwestycji, warto jednak pamiętać, że ze względu na poszukiwanie i rotację najemców, bieżącą obsługę i rozliczenia, ten rodzaj inwestycji będzie znacznie bardziej wymagający i czasochłonny niż referencyjnej inwestycji kapitałowej.

Eksperci rynku nieruchomości zauważają, że dostawcy mediów i innych usług coraz częściej przygotowują oferty stworzone właśnie z myślą o właścicielach mieszkań. Czasy, w których właściciel co miesiąc zgłaszał się po czynsz, przy okazji kontrolując stan mieszkania i sprawdzając liczniki, odeszły już w niepamięć. Wynajmowanie mieszkań jest już traktowane biznesowo – inwestorzy chcą zarządzać swoimi nieruchomościami niemal zdalnie. Oczekują więc od firm usług, które zapewnią im tzw. święty spokój, tak aby oni mogli spokojnie czerpać zyski ze swoich inwestycji mieszkaniowych, analogicznie do lokaty w banku – wyjaśnia Grzegorz Grabowski, autor bloga wynajmistrz.pl, ekspert w dziedzinie wynajmu nieruchomości.

Warto podkreślić, że oferta Fortum jest pierwszym na polskim rynku rozwiązaniem, w którym opłaty za prąd i pomoc fachowców stają się częścią miesięcznej subskrypcji. Dotychczas tego typu ułatwienia były znane przede wszystkim w serwisach typu VoD, jako abonamentowy dostęp do filmów lub seriali. Tymczasem na rynku energii elektrycznej pojawiają się rozwiązania, które mogą zainteresować użytkowników przyzwyczajonych do zakupu usług na prostych i przewidywalnych warunkach. Komfortum jest dedykowane wszystkim osobom, które z jednej strony cenią sobie wygodę i przewidywalność, z drugiej zaś nie chcą marnować czasu na analizowanie rachunków czy szukanie pomocy fachowca w nagłych sytuacjach.