komunikat prasowy

Śpiewaj i jedź – uczestnicy festiwalu rockowego Ruisrock płacą za taksówki śpiewem

06 Lipiec 2018, 16:42

Opłata za przejazd taksówką w formie śpiewu – takie rozwiązanie mają do dyspozycji uczestnicy trwającego właśnie w fińskim Turku festiwalu Ruisrock – drugiego najstarszego festiwalu rockowego w Europie. Do śpiewania i jazdy elektrycznymi autami namawia Fortum. Firma w ten sposób chce zwrócić uwagę młodych ludzi na potrzebę dbania o środowisko naturalne i popularyzować samochody zasilane energią elektryczną.

Festiwal Ruisrock odbywa się w tym roku w dniach 6–8 lipca. Uczestnicy jadący taksówką z centrum miasta zapłacą za przejazd, prezentując swoje możliwości wokalne. Jeśli przestaną śpiewać, samochód się zatrzyma. Każdy pojazd wyposażony jest w tablet. Po wybraniu utworu, na ekranie pojawi się tekst, dzięki temu miłośnicy muzyki będą mogli bez problemu śpiewać swoje ulubione piosenki i dotrzeć w interesujące ich miejsce.

Pomysłodawcą inicjatywy jest, działająca także w Polsce, firma Fortum, lider w obszarze produkcji czystej energii. Fortum to dostawca ciepła i prądu, a jednym z priorytetów koncernu jest ograniczenie emisji. Taksówki „na śpiew” to pomysł by zwrócić uwagę młodych ludzi na ten problem – Jednym z naszych nadrzędnych celów jest redukcja emisji. W Fortum, wierzymy głęboko w rozwój elektromobilności, który pozwoli nam osiągnąć ten cel. Opłacane jedynie śpiewem przejazdy samochodami elektrycznymi mają pokazać młodym ludziom zalety tych pojazdów i zainteresować ich tym rozwiązaniem. Jazda, poza tym, że ekologiczna, jest również komfortowa, dynamiczna i tak cicha, że słychać tylko śpiew.– mówi Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum w Polsce.

Festiwal Ruisrock organizowany jest w pierwszy weekend lipca od 1970 r., przyciągając co roku nie tylko fińskie rockowe i metalowe zespoły, ale też artystów światowej sławy.