komunikat prasowy

60 nowych stypendiów w ramach programu Fortum dla Śląskich Dzieci

04 Październik 2018, 12:52

4 października poznaliśmy 60 nowych stypendystów programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem programu, realizowanego wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wsparcie młodych mieszkańców Zabrza i Bytomia, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej w realizacji ich pasji oraz rozwijaniu talentów i zainteresowań. To już VII edycja projektu.

W tym roku w programie wzięło udział ponad 150 młodych mieszkańców Śląska, pochodzących z Zabrza i Bytomia. Ostatecznie stypendium otrzyma 29 uczniów z Zabrza i 31 z Bytomia. Stypendyści będą uczestniczyli w programach motywujących, mają także możliwość zostania wolontariuszami FDŚD i liderami w swoich grupach rówieśniczych.

 „Jestem przekonana, że nasi stypendyści, dzięki udziałowi w programie, otrzymują nie tylko realną pomoc, ale także – co dla nas bardzo ważne – zyskują perspektywy na lepszy start w dorosłe życie. Chcemy, by ci młodzi ludzie potrafili i mogli uwierzyć we własne siły i możliwości. To jeden z naszych priorytetów, który przyświeca tej akcji od samego początku” – mówi Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. komunikacji City Solutions, Fortum.   

Uczestnikami projektu są dzieci w wieku 11–15 lat, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, wyróżniające się zaradnością, samodzielnością, otwartością na nowe doświadczenia oraz gotowością sprawdzenia swoich możliwości. Wszystkich łączy jedno – pasja, choć nie zawsze taka sama. Wśród laureatów programu znajdziemy pasjonatów teatru, aktorstwa, muzyki, ale także fotografii czy dziennikarstwa.

 „Nasi beneficjenci dzięki udziałowi w programie stypendialnym, uczestniczą w organizowanych przez nas warsztatach i spotkaniach z ludźmi, którzy w różnych dziedzinach życia odnieśli sukces i mogą stać się dla nich ogromną motywacją. Chcemy im pokazać, że nie warto się poddawać. Mając kontakt z laureatami poprzednich edycji, mogę śmiało powiedzieć, że ten cel udaje się nam realizować” – podkreśla Adrian Kowalski z Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, współorganizator akcji.

 Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie blisko 800 uczestników, z których prawie 500 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Program został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli.