komunikat prasowy

Fortum inwestuje w budowę nowej sieci ciepłowniczej na wrocławskich osiedlach

23 Październik 2018, 09:57

Fortum w rekordowym czasie dwóch miesięcy wybuduje 2 km nowej sieci ciepłowniczej. Jeszcze w tym roku popłynie nią ciepło do mieszkańców wrocławskich osiedli na Pilczycach i Maślicach. To kolejna duża inwestycja spółki w stolicy Dolnego Śląska.

Realizowana inwestycja pozwoli na dostawę ciepła do mieszkań w nowych  budynkach  oraz tych, które są obecnie ogrzewane
z kotłowni lokalnych. Dzięki inwestycji w ciągu najbliższych trzech lat Fortum zasili nową siecią co najmniej 1000 wrocławskich mieszkań i ogrzeje ponad 3000 mieszkańców Wrocławia. Rozpoczęte w połowie października prace mają zakończyć się już w połowie grudnia.

Nowa sieć została poprowadzona od Stadionu Wrocław wzdłuż ulicy Królewieckiej i Maślickiej. Prace będą prowadzone w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Wrocławia w większości wzdłuż ulic, a tam gdzie to konieczne, rury zostaną ułożone pod jezdnią bez konieczności jej zamykania. Fortum wykorzysta w tym celu nowoczesną technologię przewiertu sterowanego.

Fortum prowadzi we Wrocławiu specjalny program antysmogowy „Czysta Energia dla Wrocławia”. Zakłada on m.in. rozbudowę  sieci ciepłowniczej, rozwój niskoemisyjnych źródeł energii oraz edukację ekologiczną. Firma intensywnie rozbudowuje i modernizuje sieć ciepłowniczą we Wrocławiu. W 2018 roku na nowe przyłączenia i rozwój infrastruktury firma przeznaczyła rekordową kwotę 65 mln złotych. – Ciepło systemowe to jeden z najlepszych sposobów walki ze smogiem. Każdy nowy użytkownik podłączony do sieci przekłada się na wymierny efekt ekologiczny. Natomiast przyłączając do sieci istniejące budynki, likwidujemy indywidualne kotłownie, piece i kominy, które miały negatywny wpływ na stan powietrza we Wrocławiu – podsumowuje Mariusz Dzikuć dyrektor do spraw inwestycji Fortum.