komunikat prasowy

Sieć ciepłownicza Fortum w Płocku gotowa na rozpoczęcie sezonu zimowego

10 Październik 2018, 00:00

Do końca września 2018 roku Fortum przeprowadziło w Płocku prace modernizacyjne, przyłączeniowe oraz przeglądy i konserwacje urządzeń ciepłowniczych, warte łącznie ponad 8,9 mln zł. Od początku roku do końca września, Fortum podłączyło do miejskiej sieci ciepłowniczej 18 budynków. W całym 2018 roku Fortum zainwestuje w Płocku łącznie około 11 mln zł.

W nowym sezonie grzewczym, do sieci podłączone zostały między innymi budynki przy ulicach: Kostrogaj, Żyznej, Armii Krajowej i Górnej. Łączna długość wybudowanych przyłączy to 1,5 km. Do końca roku, Fortum planuje budowę jeszcze 0,7 km przyłączy.

 Do końca września zmodernizowano również  ponad 2 km sieci. Prace przeprowadzono m.in. w rejonie ulic: Przemysłowej, Kołłątaja, Rozego, Łukasiewicza oraz Miodowej i Pięknej. Firma w bieżącym roku zakończyła również wdrażanie w mieście nowoczesnego systemu monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, który pozwala na monitorowanie pracy węzłów i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle.

- Lato to dla nas zwyczajowo czas intensywnej pracy nad modernizacją i rozbudową infrastruktury  ciepłowniczej. Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Płocka bezpiecznych dostaw ciepła, dlatego stale modernizujemy sieć ciepłowniczą oraz węzły cieplne – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.

 Dużym projektem przeprowadzonym w tym roku przez Fortum w Płocku była przebudowa odcinków estakad w rejonie modernizowanej ulicy Przemysłowej.  Aby zmniejszyć uciążliwości dla mieszkańców, Fortum koordynuje modernizację sieci z remontami ulic wymieniając przy tej okazji rurociągi, znajdujące się w obszarze prac prowadzonych przez Urząd Miasta Płocka. Taka sytuacja miała miejsce m.in. przy ulicach Łukasiewicza, Pięknej, 3-go Maja i Jachowicza, Przemysłowej, Kołłątaja, Rozego. W obecnym roku Fortum na modernizację sieci wydało o  60 % więcej środków niż w roku ubiegłym.