komunikat prasowy

Dla czystszego świata – Fortum na COP24

07 Grudzień 2018, 13:01

Mottem naszego działania jest hasło „Dla Czystszego Świata” i to jemu podporządkowujemy wszystko, co robimy – przekonywała w tracie odbywającej się w Katowicach konferencji klimatycznej ONZ – COP24 Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. komunikacji City Solutions Fortum. Przykładem podejścia Fortum do produkcji energii i rozwoju zrównoważonych miast jest uruchomiona w tym roku w Zabrzu nowa elektrociepłownia, w której obok węgla spalany jest także RDF, czyli paliwo wyprodukowane z odpadów.

Przedstawiciele skandynawskich firm działających w naszym kraju prezentowali rozwiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju miast w trakcie sesji „Nordyckie rozwiązania dla Smart City”.

– Kraje nordyckie mają ogromne doświadczenie we wprowadzaniu skutecznych rozwiązań, dzięki którym mieszkańcom ich miast nie tylko żyje się lepiej, ale dzięki którym właśnie te kraje są liderem pod względem jakości powietrza  – mówi Izabela Van den Bossche z Fortum. – Systemy energetyczne oparte na niskoemisyjnych paliwach alternatywnych, takie jak nasza elektrociepłownia w Zabrzu, są doskonałym rozwiązaniem i powinny być promowane. Na tym nie możemy jednak poprzestać. Potrzebne są nam innowacyjne rozwiązania, tak by nasze miasta mogły się rozwijać jeszcze szybciej w sposób zrównoważony i przyjazny środowisku – podkreśla Van den Bossche.

Zdaniem Fortum zmiany klimatyczne są jednym z największych wyzwań dla ludzkości, a łagodzenie ich skutków wymaga silnego zaangażowania decydentów i firm, a także ambitnych i szybkich działań.

 Panel „Nordyckie rozwiązania dla Smart City” został zorganizowany przez Nordycką Radę Ministrów – organizację zrzeszającą przedstawicieli rządów Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii oraz Islandii.