komunikat prasowy

Nowa sieć ciepłownicza na Maślicach coraz bliżej

04 Grudzień 2018, 00:00

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Fortum planuje zakończyć prace przy budowie nowej sieci ciepłowniczej na wrocławskie osiedla Pilczyce i Maślice. Dzięki inwestycji, w ciągu najbliższych trzech lat spółka zasili nową siecią co najmniej 1000 wrocławskich mieszkań i ogrzeje ponad 3000 mieszkańców Wrocławia.

Realizowana inwestycja pozwoli na dostawę ciepła do mieszkań w nowych budynkach oraz tych, które są obecnie ogrzewane z kotłowni lokalnych. Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, ciepło do pierwszych odbiorców powinno popłynąć już
w połowie grudnia.

- Nasza inwestycja zmierza ku końcowi, wszystkie prace odbywają się zgodnie z harmonogramem.      Zakończono już prace montażowe na odcinku od Stadionu Miejskiego do ul. Rędzińskiej, w tym pod ulicami: Królewiecką, Maślicką i Rędzińską. W tej chwili prowadzone są prace między ul. Rędzińską i terenem należącym do jednego z deweloperów oraz na ostatnim odcinku wzdłuż ulicy Śliwowej. Cieszę się, że wszystkie prace udało się zrealizować w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Wrocławia – mówi Mariusz Dzikuć, dyrektor do spraw inwestycji Fortum.

 Budowa 2 kilometrów nowej sieci ciepłowniczej na wrocławskie osiedla Pilczyce i Maślice to kolejna duża inwestycja Fortum w stolicy Dolnego Śląska. W 2018 roku na nowe przyłączenia i rozwój infrastruktury firma przeznaczyła rekordową kwotę 65 mln złotych.