komunikat prasowy

Bezprzewodowe stacje szybkiego ładowania taksówek w Oslo

21 Marzec 2019, 13:20

Fortum wraz Momentum Dynamics uruchomi w Oslo innowacyjne bezprzewodowe stacje ładowania dla elektrycznych taksówek. Do 2023 roku po stolicy Norwegii będą mogły jeździć wyłącznie taksówki zasilane prądem.

Bezprzewodowe ładowanie będzie możliwe dzięki wykorzystaniu technologii indukcyjnej. Płyty ładujące zostaną umieszczone w podłożu, podczas gdy elektryczne taksówki wyposażone będą w specjalne odbiorniki. Będzie to pierwsza infrastruktura tego typu przeznaczona do szybkiego ładowania dla elektrycznych taksówek na świecie.

Czas, jaki taksówkarze muszą poświęcić na znalezienie stacji ładowania i naładowanie pojazdu stanowi największe wyzwanie dla kierowców elektrycznych pojazdów. Fortum Charge & Drive wraz z partnerami planuje rozwiązać ten problem, instalując bezprzewodowe stacje szybkiego ładowania w miejscach, gdzie taksówki i tak czekają na pasażerów, jak na przykład na postoju przed dworcem głównym w Oslo. Nowe przedsięwzięcie ma usprawnić i ułatwić przejście na przyjazne dla środowiska pojazdy.

Ten innowacyjny projekt prowadzony przez Fortum, europejskiego lidera we wdrażaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań energetycznych, nie tylko przyczyni się do zmniejszenia ilości szkodliwych zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, ale także pomoże dalej rozwijać przyjazną środowisku technologię na całym świecie.