komunikat prasowy

Fortum wspiera młode talenty ze Śląska już po raz ósmy

21 Marzec 2019, 15:00

Już 21 marca zainaugurowana została kolejna edycja Fortum dla Śląskich Dzieci – programu wspierającego młode śląskie talenty. W tym roku 150 dzieci z Zabrza i Bytomia będzie mogło uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach, rozwijając swoje umiejętności. Najlepsi otrzymają stypendia, dołączając do grona ponad 500 dotychczasowych stypendystów programu. Fortum dla Śląskich Dzieci to projekt realizowany przez Fortum i Fundację Pomocy Dzieciom Ulica od 2012 roku.

Do tegorocznego programu zakwalifikowanych zostało 75 dzieci z Zabrza i 75 z Bytomia. Pierwsza – warsztatowa – część projektu przewiduje 10 cyklicznych spotkań odbywających się co sobotę, zaczynając od 23 marca. Program obejmuje grupowe zajęcia z tańca, plastyki, fotografii, dziennikarstwa, a także zajęcia wokalne i teatralne. Młode talenty kształcić się będą pod okiem wykwalifikowanych trenerów i opiekunów.

Śląsk odgrywa niezwykle istotną rolę w naszej działalności. Wspierając zrównoważony rozwój śląskich miast, pragniemy jednocześnie dać szansę młodym utalentowanym ludziom. Chcemy, by ci młodzi ludzie potrafili i mogli uwierzyć we własne siły i możliwości. – mówi Izabela Van den Bossche, wiceprezes do spraw komunikacji City Solutions Fortum. – Wierzymy, że nasze wsparcie, nie tylko finansowe, pozwoli rozwinąć się młodzieży, która stanowi przyszłość tego regionu – dodaje.

Pierwsza, warsztatowa część projektu wyłoni najbardziej zaangażowanych uczestników, którzy otrzymają stypendia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i wezmą udział w drugiej części programu.

Co roku wspólnie z Fortum, odkrywamy kolejne uzdolnione i zdeterminowane do rozwoju swoich pasji i zainteresowań dzieci "śląskie czarne perły", które uczestnicząc w projekcie wykorzystują szanse, które daje im projekt. Nasi trenerzy w atmosferze bezpieczeństwa i szacunku pokazują młodym ludziom, że wiara w marzenia i codzienna praca pomagają osiągnąć sukces w życiu – podkreśla Adrian Kowalski z Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie blisko 1000 uczestników, z których ponad 500 nagrodzono indywidualnymi stypendiami.