komunikat prasowy

Fortum wybuduje kolejną elektrownię słoneczną w Indiach

04 Marzec 2019, 13:52

W indyjskim Radżastanie powstanie 250-megawatowa elektrownia słoneczna wybudowana przez Fortum. Elektrownia ma zostać oddana do użytku już pod koniec 2020 roku. To kolejna inwestycja spółki w energię słoneczną w tym kraju.

Zgodnie z umową między Fortum a Solar Energy Corporation of India przez 25 lat po oddaniu do użytku nowej elektrowni w parku solarnym będzie obowiązywała stała taryfa w wysokości 2,48 rupii indyjskiej czyli ok. 13 groszy za 1 kWh.

Nowa instalacja znacznie zwiększy ilość pozyskiwanej przez Fortum energii solarnej w Indiach. Obecnie spółka pozyskuje tam około 185 MW. W tym roku w parku solarnym Pavagada w indyjskim stanie Karnataka zostanie oddana do użytku jeszcze jedna instalacja solarna o mocy 250 MW.

Inwestycje Fortum w odnawialne źródła energii w tym w energię pochodzącą ze słońca to element długofalowej strategii spółki. Firma stale rozwija i buduje kolejne projekty słoneczne i wiatrowe, nie tylko w Indiach ale także w innych krajach np. w Rosji. Celem jest rozbudowa portfolio projektów wiatrowych i solarnych do mocy liczonej w gigawatach. W 2018 r. około 57% energii elektrycznej dostarczonej przez Fortum zostało wytworzone bez emisji CO2.