komunikat prasowy

Plogging z Fortum. Bieganie + Sprzątanie

19 Marzec 2019, 09:49

Czy sport można połączyć ze sprzątaniem i dbaniem o środowisko naturalne? Jak najbardziej tak. Fortum już po raz kolejny organizuje plogging, czyli właśnie połączenie rekreacyjnego biegania ze sprzątaniem świata. Pierwszą tego typu imprezę spółka zorganizowała latem zeszłego roku w Gdańsku. Tym razem z okazji pierwszego dnia wiosny plogging z Fortum zawita do Wrocławia.

Plogging to sport wymyślony w Szwecji. Jego nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: szwedzkiego słowa plocka up czyli podnosić oraz słowa jogging. W całej Skandynawii ploggersów można spotkać nie tylko w lasach, ale i centrach miast. Entuzjastą ploggingu jest między innymi prezydent Islandii Guðni Jóhannesson, który namawia biegaczy do zbiorowego śmieciobrania. W Polsce do tej pory odbyło się kilka tego typu wydarzeń. Fortum, europejski lider we wdrażaniu czystych technologii energetycznych, zachęca do udziału w każdym z nich i organizuje własne. Tym razem plogging z Fortum odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

W Fortum działamy zgodnie z misją „dla czystszego świata”, realizując ją w wielu obszarach – nie tylko biznesowych. Plogging doskonale wpisuje się w naszą wizję i nasze cele. Uprawiając ten sport, nie tylko ruszamy się, co przekłada się na korzyści zdrowotne dla nas samych, ale przede wszystkim działamy dla środowiska, a więc ostatecznie dla zdrowia wszystkich. Przyczyniamy się też do poprawy stanu przyrody. Mamy nadzieję, że i w Polsce entuzjaści biegania przekonają się do połączenia dwóch trendów: dbania o kondycję i środowisko  – tłumaczy Aleksandra Konecka z Fortum, organizatorka akcji.

Bieg organizowany przez Fortum przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji. Na miejsce warto przyjść uzbrojonym w rękawiczki i małe worki na śmieci. Wspólne bieganie i sprzątanie rozpocznie się 21 marca o godzinie 14.00 przed siedzibą Fortum we Wrocławiu. Bieg poprowadzi Magda Kowalska, trenerka slow jogging.