komunikat prasowy

Pierwszy etap ósmej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci zakończony

13 Czerwiec 2019, 14:29

13 czerwca w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyło się przedstawienie zatytułowane „Bądź sobą” podsumowujące pierwszy etap ósmej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Projekt ten jest realizowany od 2012 r. przez Fortum oraz Fundację Pomocy Dzieciom Ulica i ma na celu wsparcie młodych talentów ze Śląska w rozwoju ich pasji i zainteresowań. W tegorocznej edycji udział wzięło 150 dzieci, które uczestniczyły w warsztatach teatralnych, dziennikarskich, tanecznych, wokalnych i artystycznych.

Pierwszy, zakończony właśnie, etap programu objął ok. 500 godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i opiekunów działających w charakterze wolontariuszy. Wzięło w nim udział 75 dzieci z Zabrza i 75 z Bytomia.

Młodzi ludzie są naszą przyszłością, dlatego wsparcie ich rozwoju jest tak istotne. W tegorocznej edycji Fortum dla Śląskich Dzieci pojawiło się tysięczne dziecko w historii programu. To tylko pokazuje, jak ważna jest pomoc, której udzielamy młodym talentom i jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasz program – mówi Izabela Van den Bossche, wiceprezes do spraw komunikacji City Solutions Fortum.

Pierwszy etap tegorocznej edycji zakończył się spektaklem pt. „Bądź sobą” przygotowanym pod okiem reżyser Ilony Jagody. Przedstawienie skupiało się na „masce”. Uczestnicy warsztatów interpretowali to pojęcie z wykorzystaniem różnych środków wyrazu (m.in. tańca, wokalu, teatru), pokazując, że choć wszyscy przywdziewamy maski, to niezwykle ważne jest, by pozostać pod nimi sobą.

Zajęcia prowadzone w ramach programu Fortum dla Śląskich Dzieci są pretekstem do budowania relacji między dzieckiem a dorosłym, ale przede wszystkim pomagają spełniać marzenia dzieci. Osoby uczestniczące w naszych warsztatach naprawdę się spotykają – na poziomie emocjonalnym i intelektualnym – opowiada Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica.

Po zakończeniu pierwszego etapu wyłonieni zostaną najbardziej zaangażowani uczestnicy, którzy otrzymają dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb stypendia i wezmą udział w drugiej części programu.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział już ponad 1000 dzieci, a ponad 500 otrzymało indywidualne stypendia.