komunikat prasowy

Wrześniowy Plogging z Fortum, czyli jogging i sprzątanie miasta

02 Wrzesień 2019, 00:00

Już po raz 3 Fortum postanowiło zaprosić entuzjastów biegania do wspólnej akcji sprzątania przestrzeni publicznej. 6 września ulicami Wrocławia przebiegną ochotnicy, którzy na trasie biegu będą zbierać śmieci. Wydarzenie ma charakter otwarty i mogą wziąć nim udział wszyscy zainteresowani.

Plogging to chyba najbardziej ekologiczna dyscyplina sportu. Narodziła się kilka lat temu w Szwecji i powoli podbija serca biegaczy w innych krajach. Łączy w sobie rekreacyjny bieg ze zbieraniem śmieci zalegających w przestrzeni publicznej. Nazwa nowego sportu to połączenie słowa jogging oraz szwedzkiego plocka up, znaczącego tyle co podnosić. Ploggingowe wydarzenia organizowane są też w Polsce. W popularyzacji tej dyscypliny w naszym kraju aktywny udział bierze spółka Fortum organizując i promując tego typu akcje.

- Plogging to nie tylko świetny sport dla wszystkich entuzjastów wysiłku na świeżym powietrzu, ale również dobry sposób na to by zadbać o naszą okolicę i środowisko naturalne. Dyscyplina łączy w sobie tak wiele zalet, że z pewnością warto ją nie tylko uprawiać, ale też promować w naszym kraju. Dlatego też firma Fortum, której misją jest tworzenie czystszego świata zdecydowała się na popularyzację ploggingu w Polsce – powiedziała Aleksandra Konecka z Fortum.

Wrześniowy Plogging z Fortum nie jest pierwszym wydarzeniem tego typu organizowanym przez spółkę. Wcześniej firma organizowała już ploggingi w Gdańsku i Wrocławiu. Tym razem bieg odbędzie się w aż 4 miastach na raz - we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Łodzi. Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji. Może wziąć w nim udział każdy, kto 6 września o 13:00 zjawi się w wyznaczonym miejscu zbiórki – przy ul. Słonimskiego 1A we Wrocławiu. Na miejsce warto przyjść uzbrojonym w rękawiczki i małe worki na śmieci.

 

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest tutaj:

https://www.facebook.com/events/478601656250103/