komunikat prasowy

Fortum po raz ósmy przyznało stypendia śląskim dzieciom

15 Październik 2019, 00:00

15 października br. 40 dzieci z Zabrza i Bytomia otrzymało stypendia w ramach programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, realizowanej wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wspieranie młodych mieszkańców Bytomia i Zabrza, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w rozwijaniu ich pasji i talentów. To już VIII edycja tego projektu.

W tym roku w pierwszym etapie programu udział wzięło 150 uczniów lokalnych szkół. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach i warsztatach poświęconych rozwijaniu ich zainteresowań. W drugim etapie Fortum dla Śląskich Dzieci 40 z nich zostało dodatkowo nagrodzonych stypendiami dającymi możliwość dalszego rozwijania talentów i uczestnictwa w zajęciach motywacyjnych. Połowa z nich pochodzi z Zabrza, a połowa z Bytomia.

Wierzę w to, że udział w realizowanym przez nas programie nie tylko pozwoli poszerzyć horyzonty i rozwijać pasje dzieci, ale również pomoże uwierzyć im we własne możliwości. Chcemy dać im motywację do dalszego rozwoju i umożliwić lepszy start w dorosłe życie – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.   

Uczestnikami projektu są dzieci w wieku 11–15 lat, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, wyróżniające się zaradnością, samodzielnością, otwartością na nowe doświadczenia oraz gotowością sprawdzenia swoich możliwości. Wszystkich łączy jedno – pasja, choć nie zawsze taka sama. Wśród laureatów programu znajdziemy miłośników teatru, aktorstwa, muzyki, ale także fotografii czy dziennikarstwa.

 – Poprzez realizację programu Fortum dla Śląskich Dzieci chcemy przede wszystkim inspirować naszych stypendystów do dalszego rozwoju osobistego. Dzięki udziałowi w warsztatach i spotkaniach z trenerami dzieci nabierają większej pewności siebie i chęci do pracy nad swoimi uzdolnieniami – podkreśla Adrian Kowalski, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, współorganizator akcji.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie ponad 1000 uczestników, z których prawie 500 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Program został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrza oraz Prezydenta Miasta Bytomia.