komunikat prasowy

Jesienią pomyśl o oszczędzaniu energii z aplikacją Moje Fortum

24 Październik 2019, 15:00

Jesienią i zimą zużywamy znacznie więcej energii elektrycznej w porównaniu do miesięcy letnich. Dzień staje się coraz krótszy, więc siłą rzeczy dłużej korzystamy z zapalonego światła. Wraz ze zbliżającą się zimą warto pomyśleć o oszczędzaniu energii elektrycznej. Oszczędzanie prądu to bowiem nie tylko niższe rachunki i więcej zaoszczędzonych pieniędzy, ale także troska o środowisko naturalne. I do tego właśnie zachęca Fortum, lider czystych technologii energetycznych i prekursor rozwiązań przyjaznych środowisku.

Oszczędzanie energii jest proste. Wystarczy zmienić sposób myślenia i przez chwilę zastanowić się co możemy zrobić, aby zacząć. Na początku pomyślmy o wszystkich niepotrzebnie podłączonych do kontaktu sprzętach. Jeżeli aktualnie nie ładujemy telefonu warto wyjąć wtyczkę z gniazdka, podobnie w przypadku laptopa, drukarki czy telewizora. Pomocne w tym przypadku mogą okazać się również listwy antyprzepięciowe, gdzie kilka gniazdek można odłączyć jednym przyciskiem. Inne istotne czynniki wpływające na niemarnowanie energii to energooszczędne sprzęty i żarówki, a także gaszenie światła w pomieszczeniach, w których aktualnie nie przebywamy.

– Jesteśmy przekonani, że racjonalne zarządzanie energią elektryczną jest bardzo ważne i to nie tylko dla naszych klientów, ale także dla środowiska naturalnego. Jako Fortum stoimy na stanowisku, że nasz wpływ na środowisko powinien być jak najmniejszy. Oszczędzanie energii elektrycznej to jedna z metod, która ma wpływ na ograniczenie wykorzystania zasobów naturalnych, dlatego aktywnie do tego zachęcam – mówi Maciej Kościński odpowiedzialny w Fortum za sprzedaż energii.

W oszczędzaniu energii elektrycznej pomóc może również bieżące kontrolowanie stanu licznika i aktualnego zużycia energii. Jednak nie zawsze mamy do takiego licznika bezpośredni dostęp i możliwość sprawdzenia jego odczytu. Naprzeciw wychodzi tutaj Fortum z aplikacją Moje Fortum, kierowaną do klientów fińskiej spółki. Dzięki aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno w systemie IOS jak i Android, możemy sprawdzić aktualne zużycie i opłacić rachunki. Moje Fortum to jednak coś więcej niż aplikacja dla klientów firmy. Każdy, kto ją pobierze będzie mógł sprawdzić prognozę pogody oraz informacje o aktualnej jakości powietrza w swojej okolicy.