komunikat prasowy

Fortum kupuje zestawy do testów na koronawirusa dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

20 Kwiecień 2020, 09:38

10 000 zestawów służących do pobierania próbek wskazujących na obecność w organizmie koronawirusa trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Zakup sfinansowany przez Fortum pomoże zwiększyć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się epidemii.

Testy pozwalają stwierdzić, kto jest nosicielem koronawirusa oraz umożliwiają zapewnienie odpowiedniej opieki chorym, co zwiększa ich szanse w walce z COVID-19. Odpowiednio szybka identyfikacja osób zarażonych przekłada się na ograniczenie zasięgu epidemii” – powiedział Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej Fortum.

Zestaw składa się ze specjalnej szpatułki do wymazów z jamy nosowo-gardłowej oraz probówki z odpowiednim roztworem do przechowywania i transportowania próbek do laboratorium.

Jestem bardzo zbudowany postawą firm takich jak Fortum, które kontaktują się z nami proponując pomoc i wsparcie. W takich przypadkach widać, na czym polega prawdziwa solidarność społeczna. Udowadniamy, że w trudnych chwilach możemy liczyć na siebie wzajemnie. Bardzo dziękuję firmie Fortum za pomoc i wsparcie” – powiedział Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.