komunikat prasowy

Fortum wspiera szpital w Bytomiu

03 Kwiecień 2020, 00:00

2 kwietnia 2020 r. 10 800 maseczek chirurgicznych trafiło do Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego w Bytomiu. To reakcja firmy Fortum na potrzeby służby zdrowia w trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa.

„W ramach wsparcia w walce z koronawirusem przekazaliśmy Szpitalowi Specjalistycznemu nr. 1 w Bytomiu 10 800 maseczek chirurgicznych” – mówi Arkadiusz Kosiel, dyrektor ds. taryf i regulacji w Fortum.

Maseczki zwiększą bezpieczeństwo pracowników szpitala i pacjentów, ograniczając ryzyko zarażenia się wirusem COVID-19.

Bytom jest jednym z miast, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. To do oddziału zakaźnego miejskiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 trafiają na diagnostykę osoby z całego województwa z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Każde wsparcie, które otrzymuje szpital jest niezwykle cenne i dziękujemy za nie. To dla nas ważne, że w chwilach próby możemy liczyć na wsparcie Fortum” – powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Fortum to firma, która na co dzień produkuje ciepło dla mieszkańców Bytomia.  Wspiera także lokalne społeczności m.in. w ramach programu "Fortum dla Śląskich Dzieci", który w 2020 świętuje swoją XI edycję.