komunikat prasowy

Markus Rauramo nowym prezesem i dyrektorem generalnym Fortum

24 Czerwiec 2020, 00:00

  • Markus Rauramo obejmie funkcję prezesa i dyrektora generalnego Fortum z dniem
    1 lipca 2020 r.
  • Przyspieszenie procesu przekształcenia Fortum – wraz z Uniperem jako strategiczną spółką zależną – w europejskiego lidera transformacji energetycznej.
  • Proces rekrutacji na stanowisko dyrektora finansowego (CFO) rozpoczyna się natychmiast. W tym czasie funkcję dyrektora finansowego będzie pełnił Timor Karttinen.

Zarząd Fortum powołał Markusa Rauramo na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Fortum Corporation od 1 lipca 2020 r.

Dotąd Markus Rauramo pełnił w Fortum funkcję dyrektora finansowego (CFO). W firmie pracuje od ośmiu lat. Markus Rauramo, wraz z Pekką Lundmarkiem, odchodzącym CEO, przeprowadził proces przejęcia grupy Uniper. Od dwóch lat przewodniczy także Radzie Nadzorczej Uniper. W ciągu ośmiu lat swojej pracy w Fortum, pełnił także funkcję wiceprezesa wykonawczego dywizji City Solutions, z powodzeniem rozszerzając zakres jej działań. Dywizja City Solutions zajmuje się teraz nie tylko ciepłownictwem, ale także recyklingiem i gospodarką odpadową. W 2013 r. jako dyrektor finansowy (CFO), Rauramo dodatkowo pełnił obowiązki CEO. Zanim dołączył do Fortum pracował w Stora Enso, jednej z największych firm branży leśnej na świecie – pracując na kilku międzynarodowych stanowiskach, odgrywał kluczową rolę w restrukturyzacji i przekształceniu działalności tej firmy.

Więcej szczegółów: https://www.fortum.com/media/2020/06/markus-rauramo-appointed-president-and-ceo-fortum