komunikat prasowy

Zielona energia tańsza od tradycyjnej. Fortum startuje z nową ofertą w Warszawie

22 Czerwiec 2020, 00:00

Od poniedziałku mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać z nowej oferty Fortum, ogólnopolskiego dostawcy prądu i gazu. W ramach oferty klienci otrzymają najniższe stawki i ograniczą swój wpływ na środowisko korzystając z zielonej energii. Fortum kieruje ofertę do mieszkańców Warszawy, ale jest ona dostępna na terenie całej Polski.

W kwietniu przekroczyliśmy liczbę 100 tys. klientów, którzy korzystają z naszej oferty gazu i prądu. To dla nas oczywiście powód do dumy, ale przede wszystkim motywacja – wierzymy, że nowa oferta przekona kolejne tysiące osób, że zielona energia wcale nie musi być droga, a nawet więcej – może być tańsza od tradycyjnej – mówi Maciej Kościński, dyrektor odpowiedzialny w Fortum za sprzedaż energii elektrycznej i gazu do klientów detalicznych.

Zielona energia w korzystnej cenie

Nowa oferta Fortum dotyczy gazu i prądu z gwarancją ekologicznego pochodzenia. Zwykle zielona energia elektryczna jest droższa, ale wyliczenia szacowanych rachunków pokazują, że Fortum przełamuje tę zasadę – nowa oferta jest bardziej korzystna zarówno od ekologicznych, jak i tradycyjnych ofert konkurencji. Także, jeśli chodzi o ofertę gazu, propozycja Fortum to lepsza cena – nawet w porównaniu do nowej niższej taryfy PGNiG.

Każdy klient po zawarciu umowy z Fortum w zakresie energii elektrycznej uzyskuje certyfikat zielonej energii. Oznacza to, że na potrzeby nowej oferty Fortum kupuje energię tylko ze źródeł odnawialnych.

Elastycznie i online

Umowę z Fortum można podpisać online, bez wychodzenia z domu. Dla klientów dostępna jest również darmowa aplikacja mobilna Moje Fortum, dzięki której zyskują dostęp do elektronicznych faktur i mogą błyskawicznie je opłacać. W aplikacji można także kontrolować zużycie energii.

Oferując jedne z lepszych warunków na rynku, zachęcamy do korzystania z najtańszego prądu i gazu, ale nikogo nie chcemy wiązać na siłę. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że klient może z niej zrezygnować w dowolnym momencie, a my nie naliczamy żadnych kar w związku z rozwiązaniem umowy – mówi Maciej Kościński.

Chociaż nowy produkt Fortum to oferta przede wszystkim kierowana do mieszkańców Warszawy, to skorzystać z niej mogą wszyscy, którzy chcą cieszyć się w domu zieloną energią w atrakcyjnych cenach – wystarczy wejść na stronę i sprawdzić warunki.

Fortum już od 4 lat sprzedaje na polskim rynku energię elektryczną i gaz. W 2019 r. łączny wolumen sprzedaży do klientów detalicznych i biznesowych osiągnął w Fortum poziom 1 557 069 MWh energii elektrycznej i 4 054 730 MWh gazu. W 2020 spółka planuje sprzedaż na poziomie: 2 500 000 MWh energii elektrycznej i 4 600 000 MWh gazu.

 

***

Oferta jest kierowana do mieszkańców Warszawy, ale dostępna na terenie całej Polski na takich samych warunkach. Przy tym, porównanie cen dotyczy stanu na 22 czerwca 2020 r., który w przyszłości wskutek ruchu cen na rynku może ulec zmianie.

Porównane oferty:

Lumi (tradycyjna i ekologiczna)

Innogy (ekologiczna)

Innogy (taryfa)

PGNiG (taryfa)

Załączniki:

https://www.fortum.pl/media/5167

https://www.fortum.pl/media/5168

https://www.fortum.pl/media/5169