komunikat prasowy

Fortum gotowe do rozpoczęcia sezonu grzewczego w Częstochowie

12 Październik 2020, 00:00

W ostatnim czasie Fortum do częstochowskiej sieci ciepłowniczej podłączyło 8 budynków. Całość zaplanowanych do końca roku prac przyłączeniowych i modernizacyjnych dotyczących sieci ciepłowniczej to ok. 5 mln zł. Przy tym, inwestycje Fortum w Częstochowie obejmują nie tylko sieć ciepłowniczą, ale także nowoczesną elektrociepłownię i ciepłownię przy ul. Rejtana.

Ten sezon grzewczy w Częstochowie rozpoczynamy w wyjątkowej atmosferze jubileuszu 10-lecia naszej elektrociepłowni. Inwestycja od początku swojego istnienia spełnia rygorystyczne wymogi unijne, m.in. w zakresie emisyjności – dzięki nowej elektrociepłowni uniknęliśmy emisji ok. 3445 ton pyłu do środowiska. – mówi Andrzej Starzyński, kierownik elektrociepłowni Fortum w Częstochowie.

Instalacja Fortum jest jedną z najnowocześniejszych i przyjaznych dla środowiska głównie ze względu na możliwość współspalania biomasy, której udział stopniowo wzrasta – z 25% w 2010 r. do nawet 35% obecnie. Biorąc pod uwagę fakt, że ciepło wyprodukowane w elektrociepłowni stanowi aż 86% w całkowitej produkcji ciepła sieciowego w mieście, to bardzo ważne z jakiego rodzaju paliwa korzysta.

Do poprawy jakości powietrza w mieście przyczynia się nie tylko nowoczesne źródło ciepła, ale także stale rozbudowywana sieć ciepłownicza. Od stycznia do września podpisano 16 nowych umów na łączną moc niemal 6 MW. Jeśli chodzi o nowe przyłączenia, Fortum podłączyło do sieci 8 budynków przy ulicach: Poleskiej (2 budynki), Małopolskiej (2 budynki), Piłsudskiego, Jasnogórskiej, Partyzantów i Kościuszki.

– Okres wiosenno-letni to w naszym kalendarzu zawsze czas intensywnej pracy nad modernizacją i rozbudową sieci ciepłowniczej. Cel jest zawsze ten sam: zapewnienie mieszkańcom bezpiecznych i stałych dostaw ciepła. Nasze działania zostały zrealizowane zgodnie z planem, dlatego jesteśmy w pełni gotowi na sezon grzewczy. – mówi Andrzej Żyła, główny specjalista ds. inwestycji Fortum.