komunikat prasowy

Już jutro odbędzie się Kongres GOZpodarka

26 Październik 2020, 11:17

Kongres GOZpodarka, organizowany przez Fortum, Instytut Jagielloński oraz Pracodawców RP w ramach koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” rozpoczyna się już jutro. Organizatorzy podjęli decyzję, aby wydarzenie odbyło się w całości w formule online.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zrezygnowaliśmy z planowanej początkowo formuły hybrydowej z małym studiem kongresowym na terenie naszej starej elektrociepłowni w Zabrzu. Kongres odbędzie się w całości online. Myślę, że zmiana formuły nie wpłynie na jakość dyskusji, a jej zaletą jest dużo większy zasięg – kongres może śledzić właściwie nieograniczona liczba osób. Wierzę, że za rok, przy kolejnej edycji, będziemy mogli już bezpiecznie spotkać się w Zabrzu. – wyjaśnia Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W ramach kongresu odbędą się trzy panele dyskusyjne, a także premiera raportu „Gospodarka obiegu zamkniętego w Polsce. Szanse i wyzwania”. W roli keynote speakera wystąpi Zbigniew Gryglas, Wiceminister Aktywów Państwowych. Wydarzenie rozpocznie się jutro o godz. 9:40 pod tym linkiem