komunikat prasowy

Ponad 7 mln zł – tyle wyniosły inwestycje w sieć ciepłowniczą w Płocku

27 Kwiecień 2021, 09:30

We właśnie kończącym się sezonie grzewczym, firma Fortum, do której należy sieć ciepłownicza w Płocku, dostarczyła płocczanom 1 500 252 GJ ciepła. W ubiegłym roku spółka na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej wydała ok. 7,5 mln zł.

Od października 2020 do marca 2021 Fortum dostarczyło mieszkańcom Płocka 1 500 252 GJ ciepła, czyli o 10% więcej niż rok wcześniej. Najzimniejszym dniem w minionym sezonie grzewczym był 18 lutego 2020, kiedy średnia dobowa temperatura wyniosła -17,3 ºC. Tego dnia Fortum dostarczyło płocczanom 15 917 GJ.

Na modernizację i rozwój sieci ciepłowniczej w Płocku Fortum wydało ok. 7,5 mln zł, w tym ok. 5,8 mln zł na podłączenie nowych odbiorców.

W 2020 roku podłączyliśmy 48 nowych budynków w różnych rejonach Płocka. W połowie przypadków, czyli przy 24 nowych podłączeniach dostęp do sieci ciepłowniczej pozwolił na likwidację tzw. „kopciuchów”. To dla nas największy sukces, bo właśnie po to rozwijamy sieć ciepłowniczą – aby ograniczyć tzw. niską emisję i dzięki temu poprawić jakość powietrza, którym oddychamy w Płocku. Oczywiście dbamy także o modernizację już istniejących odcinków sieci ciepłowniczej tak, aby spełniać nasze podstawowe zadanie, czyli niezawodnie dostarczać mieszkańcom ciepło – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.

W 2021 r. Fortum planuje kontynuować inwestycje sieciowe w Płocku – na nowe przyłączenia i modernizację sieci chce przeznaczyć ok. 11,5 mln zł. Jednym z ważniejszych projektów spółki w Płocku poprawiającym efektywność przesyłu ciepła, jest zaplanowana na ten rok wymiana izolacji sieci napowietrznych zlokalizowanych w rejonie ulic Przemysłowej, Kostrogaj, Długiej i Łukasiewicza. Docelowo firma chce wymienić izolację na wszystkich estakadach w mieście. Projekt ten jest częściowo dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.