komunikat prasowy

Profesor GOZ w Katowicach

23 Wrzesień 2021, 17:59

24 września w katowickim Spodku rozpoczęła się II edycja Metropolitalnych Dni Energii, czyli wydarzenia, organizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Na konferencji poprzedzającej dzień otwartych warsztatów i pokazów wystąpi nietypowy gość – prof. GOZ.

Prof. GOZ to główny bohater kampanii społecznej „Kraina GOZ”, postać „niekoniecznie prawdziwa”, w którą wciela się aktor, Tomasz Olejnik. Na konferencji zorganizowanej dla uczniów metropolitalnych szkół średnich opowie o tym, dlaczego to od nas wszystkich zależy przyszłość planety. Podczas wykładu pt. „Decyzje z górnej półki. Dlaczego to od Ciebie zależy przyszłość planety?” pokaże także praktyczne przykłady, które decyzje można określić jako te „z górnej półki”, czyli lepsze dla środowiska i planety.

– Kraina GOZ powstała z potrzeby serca, aby powiedzieć o problemach, które prawdziwe są i powoli zaczynają już nas wszystkich przytłaczać. Ale cały czas jest nadzieja. Największa właśnie w młodym pokoleniu – wierzę, że potrafią słuchać naukowców alarmujących o konieczności zmiany naszych nawyków, ale też swoich kolegów, koleżanki, a może rodziców, którzy wciąż w to wątpią. Chciałbym, żeby z mojego wykładu zapamiętali, że nasz wpływ na środowisko jest jeszcze szerszy niż codzienne decyzje i nawyki. Wierzę, że każdy młody człowiek może w swoim otoczeniu stać się takim “profesorem” i “profesorką” GOZ jak ja. Chodzi o to, aby nie tylko zmieniali swoje nawyki, ale inspirowali do zmian innych. – mówi prof. GOZ.

Konferencja zaplanowana na 24 września to pierwszy dzień Metropolitalnych Dni Energii. Udział w konferencji jest możliwy dla osób zaproszonych, ale już w sobotę 25 września, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na otwarty, rodzinny piknik z warsztatami i pokazami. Tematyką przewodnią wszystkich wydarzeń w ramach Metropolitalnych Dni Energii jest „zielona” energia i efektywność energetyczna. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora: https://metropoliagzm.pl/2021/09/03/metropolitalnie-o-zielonej-energii-25-wrzesnia-przed-katowickim-spodkiem/