komunikat prasowy

Wrocławskie dzieci uczą się o GOZ

23 Wrzesień 2021, 18:01

W dniach 24-26 września we Wrocławiu, na placu przed teatrem Impart odbywa się 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”. W tegorocznej edycji udział weźmie także prof. GOZ, który zaprasza najmłodszych (i ich rodziców) na warsztaty o Gospodarce Obiegu Zamkniętego.

Profesor GOZ to postać „niekoniecznie prawdziwa”, w którą wciela się aktor – Tomasz Olejnik. To główny bohater kampanii społecznej „Kraina GOZ”, czyli projektu, który ma zachęcać Polaków do zmiany nawyków w zgodzie z koncepcją Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ).

Podstawą naszej kampanii jest przekonanie, że każdy z nas może dla siebie i swojej społeczności stać się „profesorem” czy „profesorką” GOZ i zacząć zmieniać rzeczywistość. Wierzymy, że skuteczne wdrożenie koncepcji GOZ w praktyce zależy od nas wszystkich – firm, takich jak Fortum, ale też władz, organizacji pozarządowych i każdego świadomego konsumenta i obywatela. W tym także tych najmłodszych. – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum, europejskiej firmy energetycznej, która jest organizatorem kampanii „Kraina GOZ”.

W ramach „Dziecinady”, Tomasz Olejnik w roli profesora GOZ przeprowadzi serię krótkich warsztatów aktorskich połączonych z pogadankami dla dzieci i rodziców nt. Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Głównym tematem będą istotne kwestie związane z GOZ, wyzwania, przed jakimi stajemy jako mieszkańcy naszej planety i ciekawe rozwiązania, które mogą stanowić punkt zwrotny dla środowiska. Oprócz warsztatów, organizatorzy kampanii zapraszają także do punktu informacyjnego, w którym można dowiedzieć się więcej o kampanii „Kraina GOZ”. 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie organizatora: https://dziecinada.wroclaw.pl/

O kampanii „Kraina GOZ” można przeczytać na stronie: https://krainagoz.pl/