komunikat prasowy

Fortum wspiera teatralne wakacje dzieci w Zabrzu

25 Lipiec 2022, 14:16

Fortum po raz kolejny wsparło arcyciekawy projekt dla dzieci, który co roku odbywa się w Teatrze Nowym w Zabrzu. „Lato z teatrem”, bo tak nazywa się ta cenna inicjatywa skierowana do najmłodszych, odbywało się w dwóch turnusach na przełomie czerwca i lipca i zakończyło się uroczystymi spektaklami wystawionymi przed zapełnioną salą.

Po raz kolejny „Lato z teatrem” cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z Zabrza i okolic. Na zajęcia zapisało się po 90 dzieci na każdy turnus. Turnusy trwały po dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00, w turach od 27.06-9.07 oraz od 11-23.07. Dzieci mogły wybierać spośród oferty warsztatów takie, które najlepiej pomagały rozwijać im indywidualne talenty. Każdy turnus obejmował zajęcia dla 6 grup - 2 aktorskich, 2 wokalno-tanecznych, do wyboru była też grupa promocyjno-dziennikarska i scenograficzno-kostiumowa. Organizatorzy przygotowali w ramach spotkań atrakcyjne ćwiczenia związane z żywiołami oraz z oszczędzaniem zasobów, podczas których młodzi uczestnicy mogli się dowiedzieć, co można robić dla ochrony zasobów naszej planety i jakie, nawet z pozoru drobne gesty mają pozytywny wpływ na Ziemię.

Pokazy finałowe miały miejsce w soboty 9 lipca i 23 lipca o godz. 11:00, wstęp na spektakl był wolny i zgromadził komplet widzów w liczbie ponad 300 osób. 9 lipca w Teatrze Nowym występ dzieci uświetniła swoją obecnością również Prezydent Zabrza – Pani Małgorzata Mańka-Szulik. Organizatorami popularnych wakacyjnych zajęć w teatrze są: Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Nowego w Zabrzu „Z Kulturą”, Miasto Zabrze, Teatr Nowy w Zabrzu, a partnerem wydarzenia jest Fortum.