komunikat prasowy

Fortum sprawdza szczelność sieci ciepłowniczej w Płocku

11 Październik 2022, 09:50

Fortum rozpoczyna kontrolę sieci ciepłowniczej w Płocku. Zaplanowane działania mają na celu wykrycie ewentualnych usterek lub wycieków wymienników ciepła. Od wtorku 11 października przez kilka kolejnych dni do wody w sieci będzie dodawany zielony barwnik - fluoresceina. Substancja jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i środowiska.

–  Kontrola stanowi element przygotowania sieci do sezonu jesienno-zimowego. Chcemy zagwarantować mieszkańcom ciągłość dostaw ciepła oraz ciepłej wody, stąd decyzja o sprawdzeniu szczelności sieci – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda
z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku. W takim przypadku należy powiadomić pogotowie ciepłownicze Fortum, dzwoniąc pod bezpłatny numer 993 i nie korzystać z zabarwionej wody. Kontrola szczelności ma na celu wykrycie ewentualnych wycieków i usterek wymienników ciepła w obrębie całej sieci ciepłowniczej w Płocku.