komunikat prasowy

Sieć ciepłownicza Fortum w Płocku przygotowana na start sezonu jesienno-zimowego

20 Październik 2022, 09:54

W 2022 r. Fortum przeznaczy ok. 13,6 mln zł na rozwój i modernizację sieci ciepłowniczej w Płocku. Dzięki inwestycjom w jakość infrastruktury ciepłowniczej w mieście lokalna sieć grzewcza jest dobrze przygotowana do sezonu jesienno-zimowego.

Do tej pory nakłady inwestycyjne przeznaczone przez Fortum na modernizację i rozwój sieci ciepłowniczej w Płocku w tym roku wyniosły 5,8 mln zł. W ramach tych prac wybudowaliśmy 1,6 km przyłączy dołączając do sieci 28 budynków o zapotrzebowaniu na moc 1,8 MW. Do końca roku planujemy wykonanie jeszcze 1,3 km przyłączy. Zgodnie z naszymi założeniami w całym 2022 r. podłączymy do sieci ciepłowniczej 40 budynków o mocy zamówionej 5,0 MW -  mówi Tomasz Sęczkowski, specjalista ds. inwestycji sieciowych w Fortum. W celu przygotowania się do sezonu jesienno-zimowego dokonaliśmy niezbędnych przeglądów sieci, co pozwala nam potwierdzić, że sieć ciepłownicza w Płocku jest gotowa na sezon jesienno-zimowy – dodaje.

SezonCieplowniczy2022Plock

Do końca roku Fortum planuje realizację przyłączeń m.in. kolejnego budynku przy Szpitalu Wojewódzkim oraz ciepła na cele budowy parku wodnego. Zaplanowane na 2022 r. roczne nakłady inwestycyjne Fortum w Płocku wynoszą 13,6 mln zł Od początku stycznia do końca września br. podpisaliśmy 36 umów przyłączeniowych na całkowitą moc 4,8 MW. Rosnąca liczba odbiorców ciepła sieciowego w mieście oznacza mniej nieefektywnych indywidualnych palenisk domowych, co wpływa na poprawę lokalnej jakości powietrza. Dodatkowo dzięki systemowi automatyki pogodowej uruchomienie dostaw ciepła rozpoczyna się automatycznie w zależności od panujących warunków pogodowych. W taki system jest już wyposażonych w Płocku 97 proc. węzłów cieplnych Fortum, które dostarczają ciepło do większości obiektów wielorodzinnych na terenie Płocka.