komunikat prasowy

Fortum sprawdza szczelność sieci ciepłowniczej we Wrocławiu

24 Listopad 2022, 09:04

Fortum rozpoczyna kontrolę sieci ciepłowniczej we Wrocławiu. Przeprowadzane działania mają na celu wykrycie ewentualnych usterek lub wycieków wymienników ciepła. Od czwartku 24 listopada przez kilka kolejnych dni do wody w sieci będzie wprowadzana fluoresceina - zielony barwnik, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Prowadzone działania mają na celu wykrycie i usunięcie ewentualnych usterek sieci ciepłowniczej w mieście, co zagwarantuje wrocławianom ciągłości dostaw ciepła oraz ciepłej wody w najbliższych miesiącach – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku. W takim przypadku należy powiadomić pogotowie ciepłownicze Fortum, dzwoniąc pod bezpłatny numer 993 i nie korzystać z zabarwionej wody. Kontrola szczelności ma na celu wykrycie ewentualnych wycieków i usterek wymienników ciepła w obrębie całej sieci ciepłowniczej we Wrocławiu.