komunikat prasowy

Mural na Wrompie - Fortum ogłasza konkurs na projekt grafiki na elewację pompy ciepła we Wrocławiu

27 Marzec 2023, 14:37

Rozpoczął się konkurs na projekt muralu na elewacji Wrompy - największej w Polsce systemowej pompy ciepła powstającej we Wrocławiu. Fortum zaprasza do składania prac do końca kwietnia. Najlepszy projekt ma szansę trafić na elewację budynku pompy. Do zagospodarowania jest 45 mkw ściany. Na zwycięzcę czeka nagroda - do wygrania jest 10 tysięcy złotych.

Zadaniem artystów, którzy wezmą udział w konkursie, jest stworzenie projektu graficznego muralu. Zwycięska praca wypełni część północnej elewację budynku Wrompy, znajdującego się przy ul. Długiej 67 we Wrocławiu. Mural pokryje ok. 45 mkw ściany.

Budynek Wrompy zlokalizowany będzie w okolicach Portu Południe, gdzie znajduje się główna przepompowni ścieków we Wrocławiu, bo to właśnie dzięki ściekom komunalnym powstanie ekologiczne ciepło dla mieszkańców Wrocławia. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2024 r. Mural zgodnie z harmonogramem prac będzie realizowany jesienią 2023 r.

Konkurs właśnie się rozpoczął i potrwa do 30 kwietnia. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych. Ideą przewodnią konkursu jest zastosowanie energii odnawialnej w ciepłownictwie, wykorzystanie w produkcji ciepła odpadów, jakimi są ścieki oraz ekologiczne ciepło przyszłości. Projekt powinien propagować wartości wzajemnej życzliwości, empatii, dobra, pozytywnych postaw wobec ludzi, zwierząt i środowiska. Uczestnicy konkursu powinni wziąć pod uwagę, że budynek Wrompy będzie bezpośrednio  sąsiadować z terenami zielonymi wokół grobli Kozanowskiej i rodzinnych ogródków działkowych.

Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin znajduje się na stronie projektu https://www.fortum.pl/wrompa-konkurs.

Zapraszamy do udziału w konkursie i trzymamy kciuki za zwycięzcę.