komunikat prasowy

Mamy zwycięzcę konkursu Fortum „Mural na Wrompie”

10 Maj 2023, 13:37

Już wiemy w jakich barwach wystąpi inwestycja Fortum w pierwszą w Polsce wielkoskalową pompę ciepła we Wrocławiu. W odpowiedzi na ogłoszenie konkursowe na Mural na Wrompie wpłynęło do nas blisko 50 projektów. Zwycięską pracę przygotowała Pani Magdalena Osobińska, która zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Dzięki przesłanej grafice już wiemy, że Wrompa będzie nie tylko pierwszym zielonym źródłem ciepła dla Wrocławia, ale będzie również zachwycać kolorami.

- Wybraliśmy bardzo wyrazistą pracę, która naszym zdaniem najbardziej oddaje ideę inwestycji Fortum. Pompa Wrompa będzie pierwszym zielonym źródłem ciepła dla wrocławian, a zwycięski projekt stanowić będzie szyld przedstawiający projekt wrocławskiej wielkoskalowej pompy ciepła wszystkim tym, którzy znajdą się w jej okolicy – mówi Małgorzata Babska, manager ds. komunikacji w Fortum.

Przypomnijmy, że nagrodą w konkursie była kwota 10 tysięcy złotych, a ideą przewodnią konkursu było zastosowanie energii odnawialnej w ciepłownictwie, wykorzystanie ciepła odpadowego oraz ekologiczne ciepło przyszłości. Zgodnie z zasadami konkursu projekt miał propagować wartości wzajemnej życzliwości, empatii, dobra, pozytywnych postaw wobec ludzi, zwierząt i środowiska.

- Główną motywacją do wzięcia udziału w konkursie była chęć zmierzenia się z nowym, ciekawym wyzwaniem kreatywnym, jakim było stworzenie projektu muralu na elewację największej pompy ciepła w Polsce. Istotnym założeniem było zaprojektowanie grafiki opartej na literach tworzących nazwę budynku POMPY WROMPY, w którą zostały wpisane główne idee propagujące najważniejsze wartości w życiu - wzajemna życzliwość, dobro, empatia, ochrona środowiska, miłość do zwierząt. Poprzez zobrazowanie tych wszystkich przyjaznych postaw i wartości chciałam stworzyć optymistyczny przekaz budzący pozytywne emocje u odbiorcy oraz refleksję inspirującą ludzi do konstruktywnych zmian mających dobry wpływ na nasze środowisko i życie – mówi Magdalena Osobińska, zwyciężczyni konkursu Fortum „Mural na Wrompie”.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu projektu graficznego muralu. Zwycięska praca wypełni część północnej elewacji budynku Wrompy, znajdującego się przy ul. Długiej 67 we Wrocławiu. Mural pokryje ok. 45 mkw ściany. Budynek Pompy Wrompy zlokalizowany będzie na terenie Portu Południe - głównej przepompowni ścieków we Wrocławiu, bo to właśnie dzięki ściekom komunalnym powstanie ekologiczne ciepło dla mieszkańców Wrocławia. Inwestycja będzie również bezpośrednio sąsiadować z terenami zielonymi wokół grobli Kozanowskiej i rodzinnych ogródków działkowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2024 r. Mural zgodnie z harmonogramem prac będzie realizowany jesienią 2023 r.