komunikat prasowy

Fortum wspiera teatralne wakacje dzieci w Zabrzu

10 Lipiec 2023, 15:35

Zgodnie z wieloletnią tradycją Fortum wspiera wakacyjną inicjatywę „Lato z teatrem” organizowaną przez Teatr Nowy w Zabrzu. Letnie warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży odbywają się w dwóch turnusach na przełomie czerwca i lipca. Właśnie zakończył się pierwszy z nich. Za nami pierwszy spektakl wystawiony przed salą pełną gości.

Po raz kolejny „Lato z teatrem” cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży z Zabrza. Na zajęcia zapisało się po 90 dzieci na każdy turnus. Zakończony właśnie pierwszy z nich wystartował wraz z początkiem wakacji, czyli 26 czerwca.

Uczestnicy obu turnusów mogą wybierać spośród oferty zajęć aktorskich, tanecznych, scenograficznych, wokalnych i dziennikarsko-fotograficznych. Po dwóch tygodniach przygotowań uczestnicy pierwszego turnusu przygotowali finałowy spektakl oparty na adaptacji książki Justyny Bednarek „Przygody 10 skarpetek”. Jego premiera odbyła się 8 lipca przy wypełnionej po brzegi sali teatralnej. Przed nami kolejny turnus, kolejne warsztaty i kolejny przygotowany przez uczestników warsztatów premierowy spektakl, który odbędzie się 22 lipca. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej publiczności, więc zapraszamy.

Organizatorami „Lata z teatrem” w zabrzańskim Teatrze Nowym jest: Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Nowego w Zabrzu „Z Kulturą”, Miasto Zabrze, Teatr Nowy w Zabrzu, a partnerem wydarzenia jest Fortum.