komunikat prasowy

Sieć ciepłownicza Fortum w Płocku przygotowana na start sezonu jesienno-zimowego

20 Październik 2023, 11:15

Płocka sieć ciepłownicza jest gotowa na sezon jesienno-zimowy. Na rozwój i modernizację sieci w 2023 roku Fortum przeznaczy 20 mln zł, czyli prawie dwa razy więcej niż w roku poprzednim. 

  

Do tej pory zmodernizowano m.in sieci cieplne magistralne w ul. Gałczyńskiego i sieci cieplne rozdzielcze w ul. Na Skarpie. Dokonano również modernizacji kompleksowej 13 węzłów cieplnych. 

  

W bieżącym roku realizowaliśmy kilka ważnych modernizacji ze wsparciem NFOŚ. Była to m.in. modernizacja sieci cieplnej magistralnej przy ul. Granicznej, modernizacja sieci cieplnych rozdzielczych w obrębie Osiedla Wielka Płyta, czy ostatnie etapy wymiany izolacji napowietrznych sieci cieplnych magistralnych w obrębie ul. Wiadukt i Łukasiewicza. Inwestycje te w istotny sposób ograniczają straty ciepła na przesyle i zwiększają dyspozycyjność ciepła sieciowego dla mieszkańców Płocka – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.  

W 2023 roku uruchomiono dostawę ciepła do nowego aquaparku, tj. Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Miodolanka, przy ul. Miodowej w Płocku. Inwestycja polegająca na przyłączeniu tego obiektu do miejscowej sieci ciepłowniczej realizowana była rok wcześniej. Ponadto podłączono do sieci cieplnej obiekty w obrębie ulic: Bielska, Łukasiewicza, Armii Krajowej, Pl. Dabrowskiego, Otolińska, Długa, Kleeberga, Ossowskiego, PCK, Przemysłowa, Sienkiewicza i Jana Pawła II. 

Do końca roku Fortum planuje wydać 3,6 mln zł na nowe przyłączenia. Planowane są przyłączenia dwóch zakładów produkcyjnych przy ul. Targowej o łącznej mocy ok. 2,5 MW. Rosnąca liczba odbiorców ciepła sieciowego oznacza dla Płocka zmniejszenie liczby pieców i palenisk indywidualnych, które są jednym z głównych źródeł emisji. Mieszkańcy Płocka będą mogli się cieszyć czystszym powietrzem.