FORKASTY

FORKASTY czyli podcasty o energetyce, gospodarce obiegu zamkniętego, zrównoważonym rozwoju i tym wszystkim, co ważne dla zmieniającego się świata w XXI wieku.

cieplownictwo przyszłości

Ciepłownictwo przyszłości stawia na prokliencki model

Świat zmienia się w zawrotnym tempie. Rozwiązania, które kilkadziesiąt lat temu wydawały się wystarczające dziś wymagają gruntownych zmian. Ciepłownictwo nie jest tu wyjątkiem – również musi się zmienić. Jak zatem powinno wyglądać polskie ciepłownictwo przyszłości? Na jakich rozwiązaniach powinno się opierać? Jakie będzie miało znaczenie dla klienta oraz #dlaczystszegoświata?

miasto nocą

Czy pompy ciepła zastąpią kiedyś tradycyjne ciepłownie?

Czy proces technologiczny odzysku energii cieplnej ze ścieków przy użyciu pomp ciepła może dać dodatkową szansę na zasilenie miejskiej sieci ciepłowniczej? Czy takie działanie zwiększa udział niskoemisyjnych i ekologicznych źródeł produkcyjnych w procesie wytwarzania ciepła? 

kula ziemska w dłoni

Biznes czy Państwo - kto nas przeprowadzi przez zieloną transformację?

Jak powinna przebiegać zielona transformacja? Jakie podejście ma do niej społeczeństwo? Kto jej dokona – firmy czy państwo? Czy uda nam się jej dokonać w założonym czasie, a może musimy się pogodzić z tym, że świat uratujemy trochę później?

dziewczyna stoi odwrócona plecami do obiektywu ale kieruje wzrok w strone miasta. Stoi na wzgórzu a pod nią zieleń oraz miejska panorama, słonce zachodzi

Czy da się zdekarbonizować ciepło

Dekarbonizacja ciepła brzmi jak oksymoron, bo produkcja ciepła w sposób naturalny kojarzy się ze spalaniem, czy to węgla, gazu, peletu czy nawet starych kaloszy - czy jest możliwa?

Contact by email

Zapisz się do Newslettera

ZAPYTAJ EKSPERTA

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów i dowiedź się więcej na nurtujący Cię temat.

ZNAJDŹ ODPOWIEDŹ

Sprawdź odpowiedzi Ekspertów na zadane pytania