Zarządzaj smart - blog dla zarzadców nieruchomości

ZARZĄDZAJ SMART W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE

Stworzyliśmy przestrzeń, która integruje najważniejsze informacje, regulacje, trendy i nowości z obszaru ciepłownictwa i nie tylko. Tylko bycie na bieżąco pozwoli zareagować na zmiany we właściwy sposób.

Spełniaj wszystkie wymogi prawne, zapewnij sobie komfort pracy, zadbaj o dobre relacje z mieszkańcami i efektywnie zarządzaj ciepłem w budynku.

Bądź na bieżąco. Działaj efektywnie. Zarządzaj smart.

Cyfrowa termo­mo­der­ni­zacja. Jak skutecznie przepro­wadzić termo­mo­der­ni­zację budynku wielo­ro­dzinnego

CYFROWE ROZWIĄZANIA

Termomodernizacja – hasło to coraz częściej słychać i widać w przestrzeni publicznej. Znaczna część zasobów mieszkalnych w Polsce została wzniesiona w poprzednim tysiącleciu i wymaga modernizacji. Proces podnoszenia klasy energetycznej obiektów to działania, które mają prowadzić do zmniejszenia zużycia energii. Często oszczędności energii szacowane na etapie przystąpienia do modernizacji po wykonaniu wszystkich wskazanych prac nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Istnieją natomiast rozwiązania pozwalająca na urzeczywistnienie szacowanych oszczędności energii.

Czytaj dalej

Jak ograniczyć zużycie ciepła i zopty­ma­li­zować koszty?

CO SŁYCHAĆ W BRANŻY

Tegoroczny sezon grzewczy już się rozpoczął. Właściciele domów mają szereg możliwości by ograniczyć zużycie ciepła, a tym samym zoptymalizować koszty. W przypadku budynków wielolokalowych również istnieją rozwiązania, które pozwolą na oszczędzanie energii.

Czytaj więcej

Proste sposoby na mniejsze zużycie energii - zmiana nawyków mieszkańców

Nawet drobne zmiany i przestrzeganie kilku prostych zasad, może odciążyć domowy budżet. W obecnym sezonie jesienno-zimowym ten temat z pewnością będzie dla wszystkich mieszkańców ważny. Jak w przyjazny sposób przekazać im dobre praktyki? Mamy na to sposób! Udostępnij im krótkie filmiki na naszym profilu na Instagramie.

Zobacz materiał

Jak być smart w ciepłownictwie?

CO SŁYCHAĆ W BRANŻY

Cyfryzacja i związane z nią innowacyjne systemy zarządzania stały się nieodłącznym aspektem nowoczesnego ciepłownictwa, które konsekwentnie podąża w stronę zrównoważonego rozwoju. Co istotne, inteligentne rozwiązania umożliwiają nie tylko optymalizowanie zużycia energii i jego efektywne monitorowanie, ale także – w rezultacie – wymierne oszczędności.

Czytaj dalej

Monito­ro­wanie i pełna świadomość zużycia ciepła i wody - jak sprawić, by były bardziej efektywne?

CYFROWE ROZWIĄZANIA

W dzisiejszych czasach efektywne gospodarowanie zasobami staje się niezwykle ważne. Na koszty wody i ogrzewania wpływają różne czynniki, a racjonalne używanie tych mediów ma korzystny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na finanse. Co warto wiedzieć, aby móc nimi efektywnie zarządzać?

Czytaj dalej

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Zobacz więcej ciekawych i przydatnych publikacji z branży

Sprawdź

Jak zapewnić trwały komfort cieplny w budynku, dbając o optymalne wykorzystanie energii cieplnej?

CYFROWE ROZWIĄZANIA

Wiele obiektów nadal boryka się z problemem nadmiernego nagrzewania się. Rozwiązania związane z optymalizacją dostarczania ciepła do budynków umożliwiają osiągnięcie odpowiedniej temperatury wnętrza, jednocześnie zapewniając znaczne oszczędności. Wszystko dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu energią.

Czytaj dalej

Czy wykorzystanie odpadów do produkcji ciepła przyspieszy odejście od węgla w ciepłownictwie?

CO SŁYCHAĆ W BRANŻY

Transformacja ciepłownictwa, zmierzająca do niskoemisyjności, większej efektywności i niższych kosztów energii, stała się koniecznością. Zmiany w tym kierunku dokonują się na naszych oczach z coraz większym rozmachem. Ważnym ich aspektem jest dekarbonizacja. Alternatywą dla paliw kopalnych są inne, mniej obciążające środowisko i tańsze źródła energii. Ostatnio coraz częściej mówi się o wykorzystaniu odpadów w produkcji ciepła. Jak to wygląda w praktyce i czy rzeczywiście w realny sposób może wesprzeć proces dekarbonizacji?

Czytaj dalej

Jak działa i z czego składa się węzeł cieplny?

EKSPERT RADZI

Węzeł cieplny tworzą urządzenia, które łączą sieć cieplną znajdującą się na zewnątrz budynku z instalacją w jego wnętrzu. Jakie jest zadanie poszczególnych urządzeń i w jaki sposób rozdzielane jest dostarczane ciepło?

Czytaj dalej
Contact by email

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się

Strategie oszczędzania i obniżania kosztów w budynkach przy rosnących cenach energii – jakie działania warto wdrożyć?

CYFROWE ROZWIĄZANIA

Wdrażanie działań zwiększających wydajność energetyczną budynku staje się priorytetem w obliczu rosnących kosztów. Ogromne znaczenie ma identyfikacja obszarów pozwalających na optymalizację funkcjonowania budynku, co powinno przełożyć się na realne oszczędności.

Czytaj dalej

Czy ciepłownictwo systemowe ma szansę przejść z węgla na OZE?

CO SŁYCHAĆ W BRANŻY?

Rozwój odnawialnych źródeł energii jest jedną z najpilniejszych potrzeb polskiego systemu energetycznego. Redukuje emisję dwutlenku węgla oraz zwiększa bezpieczeństwo energetyczne. Na jakich rozwiązaniach należy się koncentrować aby osiągnąć postęp w transformacji energetycznej?

Czytaj dalej

Co to jest moc zamówiona, jak i do kiedy można ją zmienić?

EKSPERT RADZI

Kto oblicza moc zamówioną? Kto jest za to odpowiedzialny? Jak wygląda procedura zmiany mocy zamówionej? W jaki sposób racjonalnie zaprojektować węzeł aby uwzględnić wszystkie potrzeby i zmienne?

Czytaj dalej

Świadectwa charakterystyki energetycznej

Zobacz dane jakie Fortum udostępnia do sporządzenia świadectw charakterystyki energetycznej oraz co należy zrobić jeżeli potrzebujesz danych urządzeń, które są zainstalowane w węźle.

Czytaj dalej

Informator dla Zarządców nieruchomości

Wiemy, że postanowienia, wynikające ze zmieniającej się sytuacji prawno-finansowej, wprowadzają wiele nowych obowiązków, których spełnienie może nie być łatwe.

Dlatego stworzyliśmy Informator dla Zarządców nieruchomości, który podsumowuje najważniejsze zagadnienia, wynikające ze zmian w prawie energetycznym.

Zobacz materiał

Obowiązki zarządcy wynikające ze zmian w prawie energetycznym. Jak spełnić wymogi i usprawnić pracę?

PRAWO I FINANSE

Praktyczną pomocą w spełnianiu wymogów są kompleksowe usługi cyfrowe. Na czym polegają i w jakim zakresie mogą przynieść wsparcie w codziennej pracy?

Czytaj dalej

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku obowiązkowe po wprowadzeniu nowelizacji ustaw

PRAWO I FINANSE

Obowiązek sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej będzie dotyczył wszystkich właścicieli i zarządców budynków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, zarówno nowych, jak i tych istniejących. O czym świadczy ten dokument, czy każdy musi go mieć i jakie przewidziany są kary za jego brak?

Czytaj dalej

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Zobacz więcej ciekawych i przydatnych publikacji z branży

Sprawdź

ZAPYTAJ EKSPERTA

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów i dowiedź się więcej na nurtujący Cię temat.

Zadaj pytanie

ZNAJDŹ ODPOWIEDŹ

Sprawdź odpowiedzi Ekspertów na zadane pytania

Zobacz odpowiedzi

Zamknięta grupa #ZARZĄDZAJSMART!

Zapraszamy do grupy na Facebooku, gdzie publikujemy ważne informacje oraz wszyscy uczestnicy mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i opiniami. Zawsze aktualne informacje i miejsce do aktywnej dyskusji!
Dołącz do Grupy