
ZARZĄDZAJ SMART W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE
Stworzyliśmy przestrzeń, która integruje najważniejsze informacje, regulacje, trendy i nowości z obszaru ciepłownictwa i nie tylko. Tylko bycie na bieżąco pozwoli zareagować na zmiany we właściwy sposób.
Spełniaj wszystkie wymogi prawne, zapewnij sobie komfort pracy, zadbaj o dobre relacje z mieszkańcami i efektywnie zarządzaj ciepłem w budynku.
Bądź na bieżąco. Działaj efektywnie. Zarządzaj smart.
Cyfrowa termomodernizacja. Jak skutecznie przeprowadzić termomodernizację budynku wielorodzinnego
CYFROWE ROZWIĄZANIA
Termomodernizacja – hasło to coraz częściej słychać i widać w przestrzeni publicznej. Znaczna część zasobów mieszkalnych w Polsce została wzniesiona w poprzednim tysiącleciu i wymaga modernizacji. Proces podnoszenia klasy energetycznej obiektów to działania, które mają prowadzić do zmniejszenia zużycia energii. Często oszczędności energii szacowane na etapie przystąpienia do modernizacji po wykonaniu wszystkich wskazanych prac nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Istnieją natomiast rozwiązania pozwalająca na urzeczywistnienie szacowanych oszczędności energii.
Jak ograniczyć zużycie ciepła i zoptymalizować koszty?
CO SŁYCHAĆ W BRANŻY
Tegoroczny sezon grzewczy już się rozpoczął. Właściciele domów mają szereg możliwości by ograniczyć zużycie ciepła, a tym samym zoptymalizować koszty. W przypadku budynków wielolokalowych również istnieją rozwiązania, które pozwolą na oszczędzanie energii.
Proste sposoby na mniejsze zużycie energii - zmiana nawyków mieszkańców
Nawet drobne zmiany i przestrzeganie kilku prostych zasad, może odciążyć domowy budżet. W obecnym sezonie jesienno-zimowym ten temat z pewnością będzie dla wszystkich mieszkańców ważny. Jak w przyjazny sposób przekazać im dobre praktyki? Mamy na to sposób! Udostępnij im krótkie filmiki na naszym profilu na Instagramie.
Jak być smart w ciepłownictwie?
CO SŁYCHAĆ W BRANŻY
Cyfryzacja i związane z nią innowacyjne systemy zarządzania stały się nieodłącznym aspektem nowoczesnego ciepłownictwa, które konsekwentnie podąża w stronę zrównoważonego rozwoju. Co istotne, inteligentne rozwiązania umożliwiają nie tylko optymalizowanie zużycia energii i jego efektywne monitorowanie, ale także – w rezultacie – wymierne oszczędności.
Monitorowanie i pełna świadomość zużycia ciepła i wody - jak sprawić, by były bardziej efektywne?
CYFROWE ROZWIĄZANIA
W dzisiejszych czasach efektywne gospodarowanie zasobami staje się niezwykle ważne. Na koszty wody i ogrzewania wpływają różne czynniki, a racjonalne używanie tych mediów ma korzystny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na finanse. Co warto wiedzieć, aby móc nimi efektywnie zarządzać?
WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Zobacz więcej ciekawych i przydatnych publikacji z branży
Jak zapewnić trwały komfort cieplny w budynku, dbając o optymalne wykorzystanie energii cieplnej?
CYFROWE ROZWIĄZANIA
Wiele obiektów nadal boryka się z problemem nadmiernego nagrzewania się. Rozwiązania związane z optymalizacją dostarczania ciepła do budynków umożliwiają osiągnięcie odpowiedniej temperatury wnętrza, jednocześnie zapewniając znaczne oszczędności. Wszystko dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu energią.
Czy wykorzystanie odpadów do produkcji ciepła przyspieszy odejście od węgla w ciepłownictwie?
CO SŁYCHAĆ W BRANŻY
Transformacja ciepłownictwa, zmierzająca do niskoemisyjności, większej efektywności i niższych kosztów energii, stała się koniecznością. Zmiany w tym kierunku dokonują się na naszych oczach z coraz większym rozmachem. Ważnym ich aspektem jest dekarbonizacja. Alternatywą dla paliw kopalnych są inne, mniej obciążające środowisko i tańsze źródła energii. Ostatnio coraz częściej mówi się o wykorzystaniu odpadów w produkcji ciepła. Jak to wygląda w praktyce i czy rzeczywiście w realny sposób może wesprzeć proces dekarbonizacji?
Jak działa i z czego składa się węzeł cieplny?
EKSPERT RADZI
Węzeł cieplny tworzą urządzenia, które łączą sieć cieplną znajdującą się na zewnątrz budynku z instalacją w jego wnętrzu. Jakie jest zadanie poszczególnych urządzeń i w jaki sposób rozdzielane jest dostarczane ciepło?
Strategie oszczędzania i obniżania kosztów w budynkach przy rosnących cenach energii – jakie działania warto wdrożyć?
CYFROWE ROZWIĄZANIA
Wdrażanie działań zwiększających wydajność energetyczną budynku staje się priorytetem w obliczu rosnących kosztów. Ogromne znaczenie ma identyfikacja obszarów pozwalających na optymalizację funkcjonowania budynku, co powinno przełożyć się na realne oszczędności.
Czy ciepłownictwo systemowe ma szansę przejść z węgla na OZE?
CO SŁYCHAĆ W BRANŻY?
Rozwój odnawialnych źródeł energii jest jedną z najpilniejszych potrzeb polskiego systemu energetycznego. Redukuje emisję dwutlenku węgla oraz zwiększa bezpieczeństwo energetyczne. Na jakich rozwiązaniach należy się koncentrować aby osiągnąć postęp w transformacji energetycznej?
Co to jest moc zamówiona, jak i do kiedy można ją zmienić?
EKSPERT RADZI
Kto oblicza moc zamówioną? Kto jest za to odpowiedzialny? Jak wygląda procedura zmiany mocy zamówionej? W jaki sposób racjonalnie zaprojektować węzeł aby uwzględnić wszystkie potrzeby i zmienne?
Świadectwa charakterystyki energetycznej
Zobacz dane jakie Fortum udostępnia do sporządzenia świadectw charakterystyki energetycznej oraz co należy zrobić jeżeli potrzebujesz danych urządzeń, które są zainstalowane w węźle.
Informator dla Zarządców nieruchomości
Wiemy, że postanowienia, wynikające ze zmieniającej się sytuacji prawno-finansowej, wprowadzają wiele nowych obowiązków, których spełnienie może nie być łatwe.
Dlatego stworzyliśmy Informator dla Zarządców nieruchomości, który podsumowuje najważniejsze zagadnienia, wynikające ze zmian w prawie energetycznym.
Obowiązki zarządcy wynikające ze zmian w prawie energetycznym. Jak spełnić wymogi i usprawnić pracę?
PRAWO I FINANSE
Praktyczną pomocą w spełnianiu wymogów są kompleksowe usługi cyfrowe. Na czym polegają i w jakim zakresie mogą przynieść wsparcie w codziennej pracy?
Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku obowiązkowe po wprowadzeniu nowelizacji ustaw
PRAWO I FINANSE
Obowiązek sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej będzie dotyczył wszystkich właścicieli i zarządców budynków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, zarówno nowych, jak i tych istniejących. O czym świadczy ten dokument, czy każdy musi go mieć i jakie przewidziany są kary za jego brak?
WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Zobacz więcej ciekawych i przydatnych publikacji z branży