Centralne ogrzewanie

Co to jest?

Centralne ogrzewanie to najpopularniejsze w Polsce rozwiązanie w zakresie dostaw ciepła do domów i mieszkań, a także budynków użyteczności publicznej, powierzchni handlowych czy też biur.
Centralne ogrzewanie jest przy tym sposobem wykorzystania ciepła systemowego i jego dystrybucji do poszczególnych mieszkań lub pomieszczeń w budynku.

Korzyści dla klientów

Centralne Ogrzewanie to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim nieoceniony komfort i wygoda, niezależnie od pogody i sezonów grzewczych. Taka forma ogrzewania to również:

  • Wygoda użytkowania - ilość dostarczonego ciepła jest automatycznie dostosowywana do aktualnych warunków zewnętrznych, co zapewnia optymalizację kosztów ogrzewania. Zautomatyzowany proces dostawy pozwala użytkownikom precyzyjnie ustalić rodzaj warunków zewnętrznych, decydujących o włączeniu i wyłączeniu ogrzewania.
  • Bezpieczeństwo - rządzenia węzła cieplnego zapewniają odpowiednią i bezpieczną temperaturę w grzejnikach. W budynku nie jest prowadzony proces spalania nie ma zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla.
  • Ogrzewanie przyjazne dla środowiska naturalnego - obniżenie emisji gazów i pyłów mogących mieć szkodliwy wpływ na zdrowie sprawia, że ta metoda ogrzewania to jedna z najbezpieczniejszych dostępnych technologii. Zastosowanie bezpiecznej systemowej technologii zamiast ogrzewania gazowego eliminuje niebezpieczeństwo wybuchu i zatrucia gazem.
  • Stabilne, przewidywalne koszty ogrzewania - żadna inna metoda ogrzewania nie zapewnia tak stałych i stabilnych opłat za ogrzewanie jak ciepło produkowane centralnie. Kontrolę nad poziomem cen sprawuje Urząd Regulacji Energetyki.

 

 

Gwarancja jakości

Fortum wdrożyło Zintegrowany System Zarządzania w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła oraz wytwarzania energii elektrycznej. System opiera się na normach: ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2004 oraz BS OHSAS 18001: 2007.

Pełna kontrola

Możliwość monitorowania miesięcznego zużycia ciepła i generowania rocznych raportów za pomocą internetowego Biura Obsługi Klienta (iBOK).

Najlepsza obsługa

Priorytetem jest zadowolony Klient, dlatego Fortum dba o najwyższe standardy: jakości obsługi Klienta i pomocy technicznej, jakość wykonania podczas instalacji węzłów.

Nowoczesność

sieci ciepłownicze w technologii rur preizolowanych (we Wrocławiu ponad 50%). wdrożony system optymalizujący pracę sieci – Termis, wszystkie węzły Fortum z automatyką pogodową, program montażu AUZ na węzłach cieplnych.

Transparentność

powiadamianie o awariach SMS, doradztwo energetyczne dla Klientów w zakresie efektywnego wykorzystania ciepła.