blog post

Dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Katarzyna Kant-Wysocka 19 Czerwiec 2019, 12:48

Zdjęcie lekarki ze stetoskopem trzymającej za dłoń starszą kobietę.

Większość osób, które miały kontakt z publiczną służbą zdrowia wie, że do korzystania z niej trzeba mieć wiele cierpliwości i jeszcze więcej czasu. Terminy oczekiwania na zabiegi (w tym pilne) mogą sięgać nawet kilku lat. W niektórych przychodniach nawet rezerwacja wizyty u lekarza rodzinnego w ciągu jednego dnia nie jest możliwa. Dlatego też coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie prywatnej opieki medycznej. Stanowić może ona bardzo dobre uzupełnienie świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Coraz dłużej czekamy na wizytę w ramach NFZ

Obecnie średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty wynosi prawie 4 miesiące. Natomiast w roku 2012 było to 2,5 miesiąca. Nie zanosi się, by tendencja ta miała ulec poprawie. Zrozumiałe więc, że rynek prywatnych usług medycznych intensywnie się rozwija. Pakiety medyczne oferowane przez różne firmy mają różne formy: od najbardziej podstawowego zakresu po rozbudowane pakiety z szeroką gamą dostępnych badań diagnostycznych. Dzięki temu każdy może wybrać to, co najbardziej odpowiada jego potrzebom.

Dla kogo pakiety medyczne?

Odbiorcami prywatnych usług medycznych są dziś niemal wszyscy. Spytajcie znajomych, kiedy ostatnio byli u jakiegoś lekarza prywatnie. Z pewnością znajdzie się sporo osób, które zmęczone czekaniem na wizytę NFZ wybrały wizytę, za którą musiały zapłacić. W zasadzie jest to zatem usługa odpowiednia dla każdego, kto troszczy się o swoje zdrowie i ceni sobie wygodę.

Również seniorzy potrzebują wysokiej jakości usług medycznych. W ich przypadku długie, sięgające kilku lat terminy na wizytę u specjalisty są nie do zaakceptowania. Prywatna opieka medyczna pozwoli im pełniej cieszyć się życiem i zasłużoną emeryturą.

Ubezpieczenie medyczne od sprzedawcy prądu?

Obecnie nie tylko firmy specjalizujące się w ubezpieczeniach medycznych oferują klientom swoje usługi. Standardem staje się proponowanie ich przez podmioty niezwiązane na co dzień z medycyną. Nie jest zatem rzadkością fakt, że propozycję skorzystania z usług medycznych otrzymujemy od operatora sieci komórkowej, banku czy sprzedawcy energii elektrycznej.

Jest to niewątpliwie wygodne: podpisujemy co prawda osobną umowę na usługi medyczne, ale za pośrednictwem firmy, którą już dobrze znamy. Ponadto firma, z którą podpisujemy umowę, wypełnia wszelkie formalności i zgłasza Klienta do ubezpieczenia medycznego.

Fortum zadba o zdrowie

To kolejny krok, po oferowanym przez nas pakiecie napraw domowych, w stronę całościowego spojrzenia na komfort życia osób, które nam zaufały.

O zdrowie Klientów Fortum będzie dbało 6,5 tys. lekarzy z Grupy LUX MED. Skorzystać z ich usług można w aż ośmiuset placówkach na terenie całego kraju. Wizyty można rezerwować wygodnie: zarówno online, jak i telefonicznie.

Obecnie oferujemy ubezpieczenie medyczne w czterech pakietach:

Pakiet TY

 • jest to pakiet indywidualny;
 • dostępny w wariancie podstawowym i rozszerzonym;
 • przeznaczony dla osób poniżej 65 roku życia.

Sprawdź szczegóły

Pakiet TY + partner

 • pakiet przeznaczony dla Ciebie i Twojego partnera życiowego;
 • dostępny w wariancie rozszerzonym;
 • przeznaczony poniżej 65 roku życia.

Sprawdź szczegóły

Pakiet Rodzinny

 • przeznaczony dla rodzin z dziećmi do 18. roku życia (bądź do 26. roku życia, gdy się uczą);
 • dostępny w wariancie rozszerzonym;
 • kompleksowa opieka dla całej rodziny.

Sprawdź szczegóły

Pakiet Senior

 • przeznaczony dla osób powyżej 65 roku życia;
 • dostępny w wariancie indywidualnym lub partnerskim;
 • kompleksowa opieka dedykowana osobom starszym.

Sprawdź szczegóły

Tym, co wyróżnia ofertę Fortum Med od konkurencji, jest między innymi propozycja dla seniorów. Wiele firm nie ma żadnych ofert dla osób, które skończyły 65 lat. Mamy sporo Klientów powyżej tego wieku, więc nie mogliśmy ich pominąć. Dlatego pakiet Senior w Fortum Med obejmuje również osoby po 65 roku życia.

Jeśli zainteresowała Cię oferta Fortum Med – przejdź do pakietów i dowiedz się więcej.

Zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami i komentowania na naszym profilu na Facebooku.