blog

Ciepła woda w kranie przez cały rok?

06 Maj 2019

Szczęśliwa kobieta myjąca psa w ciepłej wodzie użytkowej od Fortum Power and Heat Polska

Sprawdź, dlaczego instalacja CWU sprawdzi się w Twoim domu.

Ciepła woda z sieci ciepłowniczej w domu jednorodzinnym przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku to już nie luksus, a standard w nowoczesnym budownictwie. To także najpopularniejsza alternatywa dla piecyków gazowych. I jest w zasięgu Twojej ręki – wystarczy, że zdecydujesz się na montaż instalacji CWU z sieci w Twoim domu. Sprawdź, jakie inne korzyści przyniesie Ci usługa Ciepła Woda Użytkowa.

Z tekstu dowiesz się:

  • Na czym polega montaż instalacji CWU z miejskiej sieci ciepłowniczej?

  • Ile możesz zaoszczędzić dzięki podłączeniu do ciepła sieciowego?

  • Jak instalacja CWU z sieci wpłynie na komfort i bezpieczeństwo użytkowania ciepłej wody przez mieszkańców?

  • Dlaczego instalacja CWU z sieci to najbardziej ekologiczny sposób na ciepłą wodę w Twoim domu?

Korzystanie z miejskiej sieci ciepłowniczej przy podgrzewaniu wody to nowoczesne i komfortowe rozwiązanie na miarę XXI wieku. O tym, dlaczego warto zdecydować się na ciepłą wodę użytkową ogrzewaną ciepłem sieciowym znajdziesz poniżej.

Instalacja CWU z sieci. Co to jest i na czym polega?

Ciepła woda użytkowa z sieci powstaje po podgrzaniu zimnej wody wodociągowej za pomocą ciepła sieciowego. Takie ciepło jest wytwarzane w elektrociepłowni i przekazywane do sieci ciepłowniczej, po czym trafia do węzła cieplnego w Twoim domu lub bloku. W specjalnym wymienniku ciepła woda jest podgrzewana do temperatury 55°C. Taka woda jest bezpieczna i nadaje się do picia.

Montaż instalacji CWU z sieci nie trwa długo i nie jest uciążliwy dla mieszkańców. Obejmuje likwidację dotychczasowego piecyka i przewodów gazowych, przeprowadzenie instalacji przewodami kominowymi, zamontowanie wodomierza i zaworu odcinającego oraz prace wykończeniowe.

Ile możesz zaoszczędzić, decydując się na usługę Ciepła Woda Użytkowa?

Usługa Ciepła Woda Użytkowa może przynieść Ci szereg korzyści – w tym liczne oszczędności.

  • Oszczędzasz czas i wodę – ciepła woda pojawia się w Twoim kranie w tym samym momencie, w którym go odkręcasz. Nie musisz czekać, aż najpierw spłynie zimna woda, która trafi do kanalizacji bez żadnego pożytku. Nie musisz martwić się kosztami ciepłej wody – mimo że ciepła woda jest dla Ciebie dostępna przez cały czas, licznik pracuje tylko wtedy, gdy jej używasz.

  • Oszczędzasz energię – dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej i ciepłu produkowanemu na masową skalę koszt uzyskania ciepłej wody użytkowej jest niższy niż podgrzanie takiej samej ilości wody za pomocą piecyka i związane z jego posiadaniem wydatki.

  • Oszczędzasz na kosztach eksploatacji piecyka – nie musisz martwić się kosztami konserwacji i eksploatacji urządzeń podgrzewających. Monitorowaniem i przeglądem sieci ciepłowniczej zajmuje się Twój dostawca ciepła.

  • Oszczędzasz miejsce – brak urządzeń do podgrzewania wody to także więcej miejsca w Twojej łazience, które możesz wykorzystać w dowolny sposób!

CWU to sposób na wygodę i poprawę Twojego bezpieczeństwa

Ciepła Woda Użytkowa to także Twój komfort i bezpieczeństwo. Dzięki montażowi instalacji CWU z sieci nie musisz martwić się o regularny przegląd piecyka ani włączanie i wyłączanie podgrzewania – ciepła woda o stałej temperaturze jest dostępna przez cały rok i przez całą dobę. Brak dodatkowych urządzeń w postaci podgrzewaczy gazowych czy pieca węglowego niweluje zaś ryzyko wybuchu gazu i zatrucia czadem. Źródło Twojego ciepła znajduje się poza domem – Ty nie musisz się o nic martwić.

Ciepło sieciowe – ekologiczny sposób ogrzewania wody

Podgrzewanie wody za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej to obecnie najbardziej ekologiczna metoda na rynku. Elektrociepłownie podlegają stałemu monitoringowi i rygorystycznym przepisom o emisji zanieczyszczeń. A to, co wydostaje się z ich kominów, w większości jest… parą wodną.

Decydując się na ciepło sieciowe, ograniczasz więc powstawanie smogu w miastach – nowoczesna konstrukcja elektrociepłowni sprawia bowiem, że do atmosfery niemal nie przedostają się szkodliwe związki chemiczne i pyły, które powstają w procesie spalania węgla i drewna, m.in. rakotwórczy benzo(a)piren oraz pyły PM10 i PM2,5.

Rozważasz instalację CWU z sieci? Ta nowoczesna metoda sprawdzi się także w Twoim domu! Wystarczy, że znajduje się on w obrębie sieci ciepłowniczej. Wniosek o przyłączenie Ciepłej Wody Użytkowej możesz złożyć przez internet.